Starostwo kupiło środki ochrony za ponad 70 tys. zł.

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 01.04.2020 12:20, INFORMACJA PRASOWA
Ponad 78 tys. zł wydało Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej na środki ochronne w zapobieganiu epidemii koronawirusa. To zakupy realizowane na bieżąco, które trafiają do domów pomocy społecznej, domów opieki, szpitali, ale też do służb które działają na naszym terenie (policja, sanepid).
Starostwo kupiło środki ochrony za ponad 70 tys. zł.

Najwięcej pieniędzy wydano do tej pory na maseczki i półmaski ochronne- prawie 40 tys. zł. Na liście „sprawunków” znalazły się także: kombinezony ochronne, gogle ochronne, rękawiczki – prawie 5 tys. sztuk, a także środki dezynfekcyjne.

Wszystko trafiło do placówek prowadzonych przez powiat oraz do innych instytucji, które działają na naszym terenie: policji (kombinezony, gogle, maseczki, rękawice, żele dezynfekcyjne), czy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bielsku-Białej (środki dezynfekcyjne, maseczki).

- Zabezpieczamy w środki ochronne nasze domy pomocy społecznej i domy opieki, wspieramy Szpital Pediatryczny, Bielskie Centrum Psychiatrii- Olszówka oraz obiekt kwarantannowy Orle Gniazdo w Szczyrku, dbamy wreszcie o sam urząd - mówi starosta Andrzej Płonka.

Środki pochodzą z rezerwy budżetu powiatu, przeznaczonej na sytuacje kryzysowe. Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego realizuje zakupy na bieżąco, chce zdążyć z kolejnymi jeszcze przed świętami Wielkanocnymi. Obecnie najłatwiej na rynku dostać maseczki ochronne. Jest to efekt wielu społecznych akcji szycia maseczek w domach. Pozostały towar jest nadal deficytowy i dużo droższy, niż na początku tego roku.

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy