Studenci będą się szkolić w MZK. Umowa podpisana

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 13.10.2022 09:41, INFORMACJA PRASOWA
Miejski Zakład Komunikacyjny w Bielsku-Białej Sp. z o.o. otwiera się na studentów.
Studenci będą się szkolić w MZK. Umowa podpisana
Akademia Techniczno-Humanistyczna zawarła umowę o współpracy z Miejskim Zakładem Komunikacyjnym w Bielsku-Białej . To pokłosie nowo utworzonego na uczelni kierunku – Eksploatacja pojazdów, który jest odpowiedzią na zapotrzebowanie branży motoryzacyjnej i rynku pracy. Adepci między innymi tych studiów będą mieli możliwość realizacji praktyk w siedzibie MZK czy tworzenia prac dyplomowych na przykładzie działalności miejskiego przewoźnika.


- Bardzo cieszę się z podpisanego porozumienia, ponieważ jako Spółka dopatrujemy się w nim wielu szans zarówno dla nas jako dla pracodawcy, przedsiębiorcy, ale również dla społeczności akademickiej. Dzięki praktycznej współpracy proces dydaktyczny Akademii będzie jeszcze bardziej efektywny i na pewno dla studentów atrakcyjny. Ponadto uważam, że wspólne działanie pozwoli wyjść naprzeciw wszystkim wyzwaniom, które widać na horyzoncie, m.in. wynikającym z koncepcji przemysłu 4.0. Jestem przekonany, że ta współpraca już wkrótce przyniesie wymierne efekty – mówi Prezes Zarządu MZK w Bielski-Białej Hubert Maślanka.

W umowie uwzględniono również takie obszary współpracy jak: obustronne przeprowadzanie warsztatów dla studentów oraz pracowników Uczelni i Spółki, organizację wspólnych przedsięwzięć m.in. konferencji, seminariów, szkoleń itp., udostępnianie infrastruktury Uczelni w celu realizacji wspólnych działań badawczo-rozwojowych czy dydaktyczno-szkoleniowych.

- MZK Bielsko-Biała jest dużym pracodawcą w regionie, który jest w stanie wspierać naszą dydaktykę, chociażby przez udostępnienie swojej infrastruktury na potrzeby kształcenia studentów. ATH z kolei posiada zasoby, aby wzmacniać inicjatywy badawczo-rozwojowe partnera. Widać więc wyraźnie, że taka kooperacja ma szansę przynieść określone profity obu stronom – komentuje dr hab. inż. Jacek Nowakowski Rektor ATH w Bielsku-Białej.


Informacja prasowa

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy