Szczyrk padnie po decyzji rządu?

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 22.11.2020 12:31, red
Po decyzji rządu w sprawie ferii zimowych nieciekawa sytuacja w miejscowościach narciarskich. - Stanęliśmy w obliczy klęski finansowej - mówi burmistrz Szczyrku.
Szczyrk padnie po decyzji rządu?

W sobotę (21.11) premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w tym roku szkolnym ferie zimowe w szkołach odbędą się w jednym terminie - od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r. Zaapelował jednocześnie, aby dzieci i młodzież pozostały w domach.

Burmistrz Szczyrku Antoni Byrdy, zapowiada, że będzie walczył o zmianę decyzji rządu.

"Zaprezentowane pomysły napawają nas wielkim niepokojem, gdyż rzutują one w sposób skrajnie negatywny na całe miejscowości górskie żyjące z turystyki letniej i zimowej" - napisał w oświadczeniu burmistrz Byrdy.

"Odbieram dziś wiele słów oburzenia od właścicieli wyciągów narciarskich, właścicieli hoteli, pensjonatów i kwater w domach prywatnych, szkół i serwisów narciarskich, pojedynczych instruktorów narciarstwa i snowboardu. Wszyscy stanęliśmy w obliczu klęski finansowej" – dodał.
foto: Hala Skrzyczeńska, kamera online: www.szczyrkowski.pl/resort/kamery/hala-skrzyczenska-1000-m-npm

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy