Szpital Wojewódzki ponownie przyjmuje pacjentów. Każdy pacjent będzie miał zrobiony test

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 28.05.2020 14:49,
Wznowione zostają przyjęcia na oddziały Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Każda osoba, która przyjmowana jest na szpitalny oddział, ma wykonywane testy na obecność SARS –CoV-2.
Szpital Wojewódzki ponownie przyjmuje pacjentów. Każdy pacjent będzie miał zrobiony test
Jak informuje rzecznik prasowy Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej Anna Szafrańska, Szpital Wojewódzki jest placówką bezpieczną. Stosowane są wszystkie niezbędne procedury, które zapobiegają zakażeniu SARS –CoV-2 wśród lekarzy oraz pacjentów.

- W związku ze skutecznością naszych działań oraz poprawą sytuacji epidemiologicznej w kraju, podjęliśmy decyzję o stopniowym przywracaniu planowej działalności naszej placówki – mówi zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego Krzysztof Pliszek.


Osoby przyjmowane na szpitalny oddział mają wykonywane testy na obecność SARS –CoV-2.

– To badania genetyczne, czyli najbardziej wiarygodne. Ponieważ przeprowadzamy je w naszym laboratorium, dość szybko wiemy, czy mamy do czynienia z pacjentem dodatnim, czy ujemnym. Do momentu otrzymania wyniku testu, każdy jest izolowany. Dzięki temu na oddziałach przebywają wyłącznie osoby, które nie są zakażone koronawirusem – podkreśla Krzysztof Pliszek.

Pacjenci z wynikiem dodatnim przekazywani są do jednoimiennych szpitali zakaźnych. Ostatni raz taka sytuacja miała miejsce w Szpitalu Wojewódzkim trzy tygodnie temu.

Bielski Szpital Wojewódzki jest jedną z największych placówek na południu Polski.

- Z pomocy naszych specjalistów korzystają tysiące mieszkańców Bielska-Białej i ościennych miejscowości. Pracujemy w wyjątkowym reżimie sanitarnym po to, aby bezpiecznie ich leczyć – podkreśla dyrektor szpitala Sabina Bigos-Jaworowska.


Lekarze, pielęgniarki położne i pozostały personel medyczny wyposażeni są w środki ochrony osobistej: maski, gogle, rękawiczki i kombinezony. Na bieżąco odbywa się również dezynfekcja pomieszczeń i szpitalnej aparatury.

Do zaleceń, które skutecznie pozwalają uniknąć zakażenia koronawirusem, oprócz pracowników szpitala muszą dostosować się także osoby, które oczekują na planowe zabiegi. Zgodnie z procedurami, na siedem dni przed przyjęciem na oddział chorzy powinni m.in. zaprzestać kontaktów z osobami z zewnątrz z wyjątkiem najbliższej rodziny.

- Apelujemy, aby pacjenci, jeżeli jest to możliwe, zgłaszali się na oddziały bez osób towarzyszących. Każdy ma mierzoną temperaturę. Proszony jest równie o wypełnienie ankiety, która dostępna jest na stronie internetowej szpitala – wyjaśnia dyrektor Pliszek.

Ważne jest, aby osoba, która ma być hospitalizowana, w przypadku, gdy pojawią się cechy infekcji, powiadomiła o tym oddział i przełożyła termin przyjazdu do szpitala.

W Szpitalu Wojewódzkim działa już część poradni oraz Zakład Rehabilitacji i Zakład Diagnostyki Obrazowej. Wszystko odbywa się z zachowaniem procedur bezpieczeństwa. Każdy pacjent umawiany jest na konkretną godzinę. Przed gabinetem lekarskim można siedzieć tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Odległość między oczekującymi na wizytę musi wynosić co najmniej 2 metry. Po wyjściu każdej osoby pomieszczenia są dokładnie dezynfekowane i wietrzone.
Na stronie internetowej szpitala https://www.hospital.com.pl/ dostępne są informacje dotyczące szczegółowych zasad korzystania z pomocy specjalistów tej placówki.

źródło: UM Buielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy