Taka rzeźba stanie w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 17.05.2019 17:46,
Taka rzeźba stanie w Bielsku-Białej

Znana bielska rzeźbiarka, Lidia Sztwiertnia, zakończyła prace nad modelem kompozycji rzeźbiarskiej, przedstawiającej postaci z serialu „Pampalini łowca zwierząt”.

Pampalini, bohater serialu, który powstał w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych, został uwieczniony na modelu wraz z hipopotamem, który pojawia się w jednym z odcinków kultowej serii. Podobnie jak w kreskówce, nieustraszony łowca zwierząt ucieka przed uśmiechniętym zwierzakiem.

Jak informuje bielskim magistrat, model ma niespełna 30 cm wysokości – na jego podstawie powstanie kompozycja rzeźbiarska o wysokości około 130 cm.

- Prace rzeźbiarskie i odlewnicze zakończą się na przełomie listopada i grudnia 2019 r. Autor wizerunków plastycznych postaci, Bronisław Zeman, na każdym etapie realizacji służy artystom wsparciem i radą. Od rozpoczęcia projektu współpracuje również z Wydziałem Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, który jest odpowiedzialny za realizację tego zadania - informują władze miasta.

Władze miasta przypominają, że pomysł wzbogacenia przestrzeni publicznej w Bielsku - Białej o nowe rzeźby dwukrotnie został zgłoszony jako projekt do budżetu obywatelskiego Bielska-Białej w latach 2014 i 2015.

Lokalizacja nowej rzeźby na razie nie jest znana.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy