Ułatwienia dla pasażerów PKS, trzeci sezon z darmowymi autobusami

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 21.12.2019 10:19, INFORMACJA PRASOWA
Od soboty (21.12) po Szczyrku jeżdżą skibusy. To trzeci sezon z darmowymi autobusami w tej miejscowości.
Ułatwienia dla pasażerów PKS, trzeci sezon z darmowymi autobusami

Wszystko po to, by zimą ułatwić poruszanie się po Szczyrku. Bezpłatna komunikacja publiczna będzie kursowała na 4 trasach pomiędzy największymi ośrodkami narciarskimi. Finansuje ją gmina Szczyrk oraz tamtejsze ośrodki narciarskie. Dojedziecie między innymi pod Skrzyczne, do doliny Białej, czy na Biały Krzyż. Skibusy będą jeździły do 29 marca 2020 r.

Pasażerowie bielskiego PKS mogą przedłużać ważność swojego biletu miesięcznego bez wychodzenia z domu. To kolejne ułatwienie wprowadzane przez Beskidzki Powiatowo-Gminny Związek, który jest właścicielem powiatowego przewoźnika. Od stycznia funkcjonować będą ponumerowane linie autobusowe, a w kasach nie trzeba będzie mieć przy sobie gotówki.

Podróżujący Komunikacją Beskidzką mogą „przedłużać” swój bilet miesięczny przez internet. Jednak kupując nowy trzeba udać się do kas, odbierzecie wtedy tzw. Kartę Pasażera.

Od nowego roku linie autobusowe będą ponumerowane od numeru 101 do 160. Przykładowo linie od 101 do 104 będą jeździły do/przez gminę Bestwina. Obecnie autobusy opisane są jedynie kierunkami, tzn. miejscowością docelową. „Mamy nadzieję, że będzie to czytelniejsze dla naszych mieszkańców”- mówi Paweł Sadza, wiceprezes zarządu PKS.

Od 1 stycznia w kasach na dworcu PKS w Bielsku-Białej oraz punktach sprzedaży w Wilamowicach i Kętach za bilet zapłacimy także kartą płatniczą. Co ważne, opłaty za przejazdy Komunikacją Beskidzką w nowym roku nie zmienią się.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy