Urząd przywraca obsługę mieszkańców

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 21.05.2020 17:07, INFORMACJA PRASOWA
Zmiany w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej.
Urząd przywraca obsługę mieszkańców
Szczegóły w komunikacie władz powiatu, który zamieszczamy poniżej:

Szanowni mieszkańcy powiatu bielskiego!

Z przyjemnością informujemy, że od poniedziałku 25.05 przywracamy częściowo bezpośrednią obsługę stron w Wydziale Komunikacji i Transportu.

W związku z trudną sytuacją epidemiczną w województwie śląskim nadal zachowujemy sanitarne środki bezpieczeństwa. Jest to podyktowane troską o zdrowie naszych gości i pracowników. Do Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej nadal zapraszamy tylko osoby wcześniej umówione na konkretną godzinę. W związku z tym wznowiony został elektroniczny system kolejkowy. Aby z niego skorzystać należy wejść na stronę internetową www.powiat.bielsko.pl i wybrać zakładkę Obsługa mieszkańców/Umawianie wizyt.

Prosimy, aby osoby umówione przez system kolejkowy przychodziły 10 minut wcześniej i miały przy sobie potwierdzenie rezerwacji (wydrukowane albo w telefonie komórkowym). Takie potwierdzenie dostaniecie Państwo na podany adres e-mailowy, który podajecie w trakcie rezerwacji.

  1. Wydział Komunikacji i Transportu, ul. Piastowska 40 Bielsko-Biała

- odbiór dowodu rejestracyjnego- elektroniczny system kolejkowy

- rejestracja pojazdu- elektroniczny system kolejkowy

- prawo jazdy- umawiamy się telefonicznie: 33 81-36-855/856

Obsługa w godzinach 8:00-15:00, w czwartek 8:00-16:00, w piątek 8:00-13:30

  1. Wydziału Komunikacji i Transportu, Oddział Zamiejscowy w Czechowicach-Dziedzicach:

- odbiór dowodu rejestracyjnego- elektroniczny system kolejkowy

- rejestracja pojazdu- elektroniczny system kolejkowy

- prawo jazdy- elektroniczny system kolejkowy

Obsługa w godzinach 8:00-15:00, w czwartek 8:00-16:30, w piątek 8:00-13:00

Od 1.06 system kolejkowy ruszy dla interesantów Wydziału Geodezyjno-Kartograficznego. Dotyczy to wydawania wypisów i wyrysów z ewidencji gruntów i budynków, mapy ewidencyjnej i mapy zasadniczej w postaci papierowej. Pozostałe sprawy wymagają złożenia wniosku (elektronicznie lub przez skrzynkę w holu urzędu) i są realizowane bez bezpośredniego kontaktu z klientem.

W związku z trudną sytuacją dotyczącą koronawirusa w naszym województwie nadal zachęcamy do kontaktu z wydziałami starostwa:

  • przez e-PUAP,

  • przez platformę SEKAP

  • pozostawianie pism/wniosków w skrzynce korespondencyjnej w przedsionku wejścia do Starostwa Powiatowego

  • wysyłanie pism/wniosków pocztą tradycyjną: ul. Piastowska 40, 43-300 Bielsko-Biała

Nadal działa okienko, przy którym można załatwić sprawę umawiając się na konkretną godzinę. Wystarczy zadzwonić do interesującego nas wydziału lub napisać e-maila. W tym przypadku wejdziemy do urzędu od strony dużego wewnętrznego parkingu (wejście jest opisane). W przypadku osób niepełnosprawnych – prosimy o zgłoszenie tego faktu przy umawianiu się na wizytę w Starostwie w celu zapewnienia bezpiecznego załatwienia sprawy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy