UWAGA! Dron nad bielskimi kominami

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 04.02.2020 17:50, INFORMACJA PRASOWA
Straż Miejska będzie kontynuować monitoring niskiej emisji przy pomocy dronów.
UWAGA! Dron nad bielskimi kominami

Jak poinformował kierownik Referatu ds. Ochrony Środowiska i Profilaktyki Straży Miejskiej Sebastian Kufel, SM będzie współpracować z firmą zewnętrzną, która podczas 24 dni tzw. operacyjnych przeprowadzi kontrole jakości powietrza, głównie nad dzielnicami z przewagą domów jednorodzinnych.

- Z oczywistych względów nie możemy z wyprzedzeniem poinformować, gdzie i kiedy użyte zostaną drony, ale monitoring z ich pomocą obejmie teren całego miasta - przekazują bielscy urzędnicy.

W zeszłym roku drony były używane do sprawdzenia jakości powietrza w ramach walki ze smogiem podczas 19 dni. Tą drogą ujawniono 8 przypadków stosowania przez mieszkańców paliwa niedozwolonej jakości.

Straż Miejska kontroluje, czy mieszkańcy przestrzegają ustawy o ochronie środowiska oraz uchwały Sejmiku Województwa Śląskiego, która na obszarze całego województwa wprowadziła ograniczenia w zakresie eksploatacji instalacji do spalania paliw. W instalacjach tych zakazuje się stosowania węgla brunatnego oraz paliw stałych produkowanych z wykorzystaniem tego węgla, mułów i flotokoncentratów węglowych oraz mieszanek produkowanych z ich wykorzystaniem; paliw, w których udział masowy węgla kamiennego o uziarnieniu poniżej 3 mm wynosi więcej niż 15 proc., oraz biomasy stałej, której wilgotność w stanie roboczym przekracza 20 proc.

foto: Paweł Sowa/Wydział prasowy UMBB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy