Uważajmy na zwierzęta na drogach, kilka kolizji

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Na sygnale, Wiadomości, 19.08.2019 16:30, PAN
Uważajmy na zwierzęta na drogach, kilka kolizji
To my wchodzimy im w drogę, a jednak dzieję się tak, że to intruzi nie cierpią najbardziej. Chodzi o sarny, które pasą się przed jesiennym rykowiskiem i sezonem zimowym. Instynkt nakazuje im ostrożność, dlatego żerują z dala od siedlisk ludzkich, ale my drogi budujemy wszędzie.

Do kolizji z tymi sympatycznymi zwierzętami dochodzi głownie na mało ruchliwych drogach usytuowanych przy latach, a takich na Podbeskidziu i Żywiecczyźnie jest wiele.

Ostatnio jedna sarna wpadła pod pędzącego buda w okolicy Żywca, w Wilkowicach zwierzak zaplątał się w ogrodzenie, a w Międzybrodziu Bialskim także utknęło w metalowych prętach. Pamiętajmy, że jeśli dojdzie do kolizji, a siłą rzeczy będzie do nich dochodzić, zwłaszcza podczas okresu godowego, to nie zostawiajmy zwierzęta na pewną śmierć.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy