W niedzielę podróż pociągiem za darmo dla kierowców

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 21.09.2019 09:15, red
Ciekawa akcja.
W niedzielę podróż pociągiem za darmo dla kierowców

Na niedzielę, 22 września, dla wszystkich kierowców Koleje Śląskie przygotowały propozycję bezpłatnych przejazdów. Akcja odbywa się z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu.

Bezpłatne przejazdy będą obowiązywać przez cały dzień, na wszystkich liniach obsługiwanych przez pociągi Kolei Śląskich – jedyny drobny wyjątek stanowi przygraniczny odcinek Chałupki – Bohumin.

Aby skorzystać z powyższej propozycji wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny. Co istotne, każdy kierowca może zabrać ze sobą w podróż jedną osobę towarzyszącą.

W zeszłym roku podczas podobnej akcji z bezpłatnej podróży skorzystało 8000 osób.

- Mamy nadzieję, że bezpłatne przejazdy zachęcą kierowców do przetestowania bardziej ekologicznych form transportu od „własnych czterech kółek” i być może wprowadzenia stałych zmian w podróżniczych zwyczajach. Pociąg jest bowiem nie tylko bardziej przyjazny dla środowiska, ale w wielu wypadkach również wygodniejszy i szybszy. Dla przykładu czas przejazdu naszym pociągiem z centrum Sosnowca do centrum Katowic wynosi zaledwie 10 minut – trudno mówić o podobnym wyniku przy przejeździe samochodem, szczególnie w godzinach szczytu. Warto zatem już w najbliższą niedzielę bezpłatnie sprawdzić, jak podróżuje się pociągiem Kolei Śląskich, a po testach przemyśleć przesiadkę z auta na kolej - czytamy w informacji prasowej spółki Koleje Sląskie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy