reklama

W niedzielę przestawiamy zegarki! Ostatni raz?

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 24.10.2019 18:30, ap
Już 27 października ponownie przestawimy zegarki. W weekend pośpimy o godzinę więcej lub będziemy dłużej pracować. Ile razy jeszcze zmienimy czas?
W niedzielę przestawiamy zegarki! Ostatni raz?
W Polsce od 1983 dwa razy w roku przestawiamy zegary. W marcu przechodząc na czas letni, kierujemy wskazówkę o godzinę do przodu. W październiku natomiast o 60 minut ją cofamy. Wówczas rozpoczyna się czas zimowy.


Następna zmiana czasu odbędzie się już w ten weekend! Z soboty na niedzielę o godz. 3:00 przestawimy zegary na godz. 2:00 i pośpimy dłużej. Ci, którzy pracują w nocy, niestety też więcej czasu spędzą w "robocie". (Pamiętajmy, że pracodawca zobowiązany jest za tą godzinę dodatkowo nam zapłacić lub możemy ją wybrać.)

To jeden z ostatnich razy, kiedy zmienimy czas. Kraje członkowskie UE zadecydowały o ostatecznym zniesieniu zmian czasu. Ostatnie przesunięcie zegarów nastąpi w 2021 roku. Państwa, które preferują czas letni, po raz ostatni przestawią zegarki w marcu 2021. Kraje, które opowiedziały się za czasem zimowym, uczynią to w październiku 2021.

Nie wiemy jeszcze, jaki czas będzie funkcjonował w Polsce. Badania CBOS przeprowadzone na zlecenie Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii pokazało, że wolimy pozostać przy czasie letnim, a większość z nas uważa, że zmiana czasu jest bez sensu. Zniesienia chciało aż 78,7 proc. badanych.

A Czy Waszym zdaniem zmiany czasu dwa razy w roku mają sens?

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy