W niedzielę zbiórka na rzecz poszkodowanych w Bejrucie

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 12.08.2020 17:45, foto: Caritas Polska
W niedzielę zbiórka na rzecz poszkodowanych w Bejrucie

Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej zwróciła się do wszystkich księży proboszczów na terenie diecezji, aby w najbliższą niedzielę - 16 sierpnia br. - przeprowadzili zbiórkę do puszek na rzecz poszkodowanych w Bejrucie.

Akcja jest odpowiedzią na apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, który poprosił, aby najbliższa niedziela stała się dniem solidarności z mieszkańcami Bejrutu, i wezwał do modlitwy za żywe i zmarłe ofiary tragedii. Hierarcha zaapelował, aby tego dnia przed wszystkimi kościołami i kaplicami w Polsce po mszach zorganizować zbiórkę środków finansowych, które za pośrednictwem Caritas Polska zostaną przekazane na rzecz poszkodowanych.

Akcję można wesprzeć, składając ofiarę do puszki w niedzielę przed kościołem parafialnym lub dokonując wpłaty na stronie https://caritas.pl/bejrut, przekazując pieniądze na nr 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 (tytuł wpłaty: Bejrut) albo wysyłając SMS o treści Bejrut pod numer 72052 (koszt 2,46 zł)

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy