W OKNIE ŻYCIA w Bielsku-Białej pozostawiono kolejnego noworodka

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 27.08.2020 13:55, DK
Chłopczyk jest zdrowy, choć był wyziębiony
W OKNIE ŻYCIA w Bielsku-Białej pozostawiono kolejnego noworodka

Siostry natychmiast zawiadomiły pogotowie. Chłopczyk został zabrany do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej..

Jak czytamy na stronie Diecezji Bielsko-Żywieckiej:

Jak informuje ks. Robert Kurpios, dyrektor Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, chłopczyk jest zdrowy, choć był wyziębiony. Został przyniesiony z niezabezpieczoną pępowiną, zawinięty w poszewkę. Przy dziecku znajdowała się karteczka z datą 26 sierpnia, 16.45, wskazującą godzinę narodzin. Nie zapisano na niej imienia chłopca (…)Wszyscy się cieszymy, że udało się ocalić kolejne życie. Stało się to wczoraj, kiedy w kościele obchodziliśmy święto Matki Bożej Częstochowskiej. Ufamy, że chłopczyk będzie się dobrze rozwijał i szybko znajdzie rodziców i dom - dodaje ks. Kurpios.”

W trakcie 11-letniego istnienia „Okna Życia” w Domu Matki i Dziecka Caritas w Bielsku-Białej to dopiero druga taka sytuacja. Pierwsza miała miejsce w 2016 roku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy