W powiecie brakuje nauczycieli

Region, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 06.11.2019 13:27, ap
W powiecie żywieckim w szkołach branżowych i technikach brakuje nauczycieli kierunków zawodowych.
W powiecie brakuje nauczycieli
Oświata w powiecie żywieckim ma poważny problem. W technikach i szkołach branżowych, które kształtują uczniów pod kątem konkretnych zawodów, brakuje wykwalifikowanych nauczycieli.Dlaczego? Placówki oświatowe nie są atrakcyjnym miejscem pracy dla zawodowców. Szkoły robią, co mogą, np. podejmują współpracę z emerytowanymi nauczycielami.

- Musimy stworzyć inny system zachęty, żeby nauczycieli zawodowych zatrzymać, lub znaleźć środki, aby finansować kształcenie dualne - mówi Stanisław Kucharczyk, Wicestarosta Żywiecki.

Jeżeli nauczyciel nie chce pracować w szkole, trzeba znaleźć inne rozwiązanie. Takim jest pomysł, aby to uczeń kształcił się pod kątem profesjonalisty w jego miejscu pracy (warsztat, zakład itd.)

Czy uda się to zrealizować? Czas pokaże. Na razie pewne jest tylko jedno: problem będzie narastał!

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy