W rejonie Hulanki powstanie nowy odcinek drogi

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 09.03.2020 18:40, foto: Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
W rejonie Hulanki powstanie nowy odcinek drogi

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na wykonanie drogi, która połączy al. Generała Władysława Andersa z ul. Piastowską, w kierunku ze Starego Bielska.

Powstanie poprowadzony nowym śladem łącznik liczący około 400 m, który pozwoli łatwiej dostać się ze Starego Bielska i jadącym z Mazańcowic al. Generała Andersa do węzła na Hulance. Teraz też jest to możliwe zjazdem w ul. Jana III Sobieskiego i włączeniem się w ul. Piastowską lub po pokonaniu tunelu i zawróceniu na ul. Babiogórskiej. To dodatkowy odcinek do pokonania przy coraz większym natężeniu ruchu. Zaplanowana inwestycja pozwoli na o wiele szybszy dojazd do ronda na Hulance niż obecnie. To także odpowiedź na społeczne zapotrzebowanie ze strony mieszkańców Starego Bielska.


Budowa nowego odcinka nie przysporzy kłopotów kierowcom, bo odbywać się będzie poza istniejącymi drogami. Jednokierunkowy łącznik rozpoczynał się będzie przed tzw. zielonym tunelem, gdzie pojawi się możliwość zjazdu z obwodnicy zachodniej, a zakończy się wlotem w ul. Piastowską, którą będzie się można dostać do samego ronda. Droga będzie miała jedną jezdnię o szerokości 5 m i chodnik dla pieszych, zostanie też oświetlona.


– Koncepcja wybudowania tego łącznika nie jest nowa, myśleliśmy o niej już wcześniej, a teraz wzmożony ruch i rozbudowa ul. Cieszyńskiej oraz sygnały płynące z rad osiedli spowodowały, że przystąpiliśmy do realizacji. Aby pokonać spore wzniesienie potrzebny będzie 18-metrowy mur oporowy pomiędzy nową drogą a al. Gen. W. Andersa. Przewidujemy, że prace potrwają około czterech miesięcy – mówi dyrektor MZD Wojciech Waluś, licząc na korzystne ceny w przetargu.
Szacowane koszty inwestycji przekraczają 3,5 mln zł.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy