W trzech szkołach odwołano lekcje z powodu koronawirusa

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 10.03.2020 09:54,

Decyzję wydał Powiatowy Inspektor Sanitarno-Epidemiologiczny


W trzech szkołach odwołano lekcje z powodu koronawirusa

Do tej pory w Polsce stwierdzono 17 przypadków zarażenia koronawirusem, a setki osób objętych zostało opieką epidemiologiczną.

W związku z podejrzeniem zarażenia koronawirusa we wtorek (10.03) pracę zawiesiły trzy szkoły w Cieszynie.

Poniżej komunikat cieszyńskiego magistratu w tej sprawie.

"W związku z podejrzeniem kontaktu z osobą będącą nosicielem koronawirusa w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkole Podstawowej nr 4 i II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie zajęcia zostają odwołane 10 marca.

- Decyzję wydał Powiatowy Inspektor Sanitarno-Epidemiologiczny w Cieszynie. Podjęte działania mają charakter prewencyjny. Mamy nadzieję, że podejrzenia się nie potwierdzą. Jednocześnie proszę o stosowanie się do podstawowych zasad higieny i wytycznych opublikowanych na naszych stronach www.um.cieszyn.pl, www.cieszyn.pl, a także do śledzenia strony www.pssecieszyn.pis.gov.pl – mówi Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Miasta Cieszyna.

Zalecamy ponadto kontakt z całodobową infolinią Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Cieszynie na temat koronawirusa pod numerem tel. 502 281 673. O nowych faktach będziemy informować na bieżąco.

- informuje cieszyński magistrat

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy