W Żłobku Miejskim będzie miejsce dla każdego dziecka

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 16.10.2019 15:46, ap, foto: gmina Czechowice-Dziedzice
Na ostatniej prostej jest adaptacja pomieszczeń, w których wkrótce będzie mieściła się nowa siedziba Żłobka Miejskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Od listopada podwoi się liczba dzieci przyjętych do placówki.
W Żłobku Miejskim będzie miejsce dla każdego dziecka
Kończą się powoli prace związane z przeniesieniem żłobka miejskiego działającego przy ul. Mickiewicza do budynku Szkoły Podstawowej nr 8, mieszczącym się przy ulicy Targowej w Czechowicach-Dziedzicach.

W nowej siedzibie Żłobka Miejskiego ilość miejsc dla dzieci wzrośnie o przeszło 100% – z 35 do 72 miejsc.

- Dzięki temu gmina w pełni zaspokoi obecne potrzeby lokalnej społeczności, jeśli chodzi o dostępność miejsc w żłobku, a do nowego żłobka przyjęte zostaną wszystkie zapisane dzieci, w tym te z listy rezerwowej - zapewniają urzędnicy.Adaptacja obejmuje m.in.: przeniesienie części ścian działowych w pomieszczeniach i aranżację nowych sal dla 72 dzieci, modernizację instalacji elektrycznej oraz centralnego ogrzewania, budowę nowych łazienek z węzłami sanitarnymi, malowanie ścian, wykonanie nowych wykładzin podłogowych, budowę osobnego wejścia oraz wymianę drzwi, jak również prace dotyczące ochrony przeciwpożarowej.

W ramach dofinansowania, 40 tysięcy kosztować będzie sam zakup wyposażenia i zabawek. Metraż całego obiektu objętego inwestycją to 320 metrów kwadratowych, w tym m.in. cztery sale z łazienkami, zaplecze kuchenne, pomieszczenia szatniowe i socjalne oraz administracyjne i komunikacyjne. Prace adaptacyjne dobiegają końca, niebawem rozpocznie się montaż mebli i wyposażenia.

Inwestycja to koszt ponad miliona złotych. Pozyskane przez gminę środki zewnętrzne to 784 tysięcy złotych, w tym na stworzenie nowych miejsc w żłobku 770 tysięcy i 14 tysięcy na ich funkcjonowanie

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy