Wiadomo, jak poszły matury w bielskich szkołach

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 14.08.2020 11:15, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Spośród 1417 uczniów bielskich szkół ponadpodstawowych, którzy przystąpili do wszystkich wymaganych egzaminów, świadectwo dojrzałości otrzymało 1218 osób.
Wiadomo, jak poszły matury w bielskich szkołach

Większość maturzystów z naszego regionu może planować swoją przyszłość, gdyż znane są już wyniki tegorocznych matur. Spośród 1417 uczniów bielskich szkół ponadpodstawowych, którzy przystąpili do wszystkich wymaganych egzaminów, świadectwo dojrzałości otrzymało 1218 osób.

Do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych egzaminu maturalnego w terminie głównym w czerwcu 2020 roku przystąpiło 28 972 tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników w województwie śląskim. Egzamin dojrzałości rozpoczął się 8 czerwca i trwał do 25 czerwca. Ten rok był wyjątkowy – maturzyści zdawali tylko egzaminy pisemne, za wyjątkiem osób, które powinny przedłożyć wyniki egzaminów ustnych podczas rekrutacji na uczelnie zagraniczne.


Wszyscy absolwenci, którzy ukończyli szkołę w 2020 r., obowiązkowo pisali egzamin maturalny z języka polskiego, matematyki oraz wybranego języka obcego nowożytnego.

Jak czytamy w raporcie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie, która ogłosiła wstępne informacje o tegorocznych wynikach egzaminu maturalnego, uczniowie z Bielska-Białej mogą być zadowoleni. Osiągnęli średnią 79,74 proc., podczas gdy średnia wojewódzka wyniosła 73,66 proc.


Zdawalność w liceach ogólnokształcących kształtowała się na poziomie 85,96 proc. Oznacza to, że z 1417 uczniów, którzy przystąpili do wszystkich wymaganych egzaminów, świadectwo dojrzałości otrzymało 1218 osób. Natomiast zdawalność w technikach utrzymała się na poziomie 71,02 proc. Tam do wszystkich egzaminów przystąpiło 1011 osób, a świadectwo dojrzałości uzyskało 718 osób.


W szkołach publicznych egzamin maturalny zdawało 1936 osób, a w niepublicznych 492. Zdawalność w szkołach publicznych wyniosła 85,64 proc., a w niepublicznych 56,50 proc.


Średnie wyników z poszczególnych egzaminów prezentują się dla bielskich maturzystów następująco:
język polski - licea 94,85 proc., technika 90,31 proc.,
matematyka - licea 88 proc., technika 76,16 proc.,
język angielski - licea 96,18 proc., technika 93,07 proc.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy