Większa strefa płatnego parkowania w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 23.02.2021 10:57, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Bielscy radni zdecydowali.
Większa strefa płatnego parkowania w Bielsku-Białej

Z uwagi na stale wzrastającą liczbę pojazdów parkujących w centrum Bielska-Białej i występujący w związku z tym deficyt miejsc postojowych, w odpowiedzi na liczne wnioski mieszkańców, zachodzi potrzeba rozszerzenia istniejącej strefy płatnego parkowania o kolejne, sąsiednie ulice.

- Dzięki rozszerzeniu strefy i zwiększeniu rotacji parkujących w tym rejonie pojazdów liczba dostępnych dla kierowców miejsc postojowych zwiększy się o 450. Wpłynie to na poprawę istniejącej sytuacji parkingowej w centrum miasta - informował na sesji Rady Miejskiej 18 lutego dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg Wojciech Waluś. - Ponadto, z uwagi na planowaną w strefie płatnego parkowania w Bielsku-Białej instalację kolejnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych, proponuje się zwolnić z obowiązku dokonywania opłaty za parkowanie w SPP kierowców pojazdów spalinowo-elektrycznych na czas ich ładowania - dodał Wojciech Waluś.

Radni zgodzili się z tą argumentacją i podjęli uchwałę w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania dla pojazdów samochodowych na drogach publicznych na obszarze miasta Bielska-Białej.

Strefę płatnego parkowania wyznaczają następujące, ograniczające ją ulice i place: ul. Warszawska od ul. Lipowej, ul. Piastowska, ul. Zygmunta Krasińskiego, ul. Teodora Sixta, ul. Juliusza Słowackiego, ul. Fryderyka Chopina, ul. Listopadowa, ul. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, ul. Juliusza Słowackiego, ul. Władysława Orkana, ul. Ludwika Waryńskiego, ul. św. Trójcy, ul. Cieszyńska do ul. Zdrojowej, ul. Józefa Lompy od ul. Cieszyńskiej do budynku nr 7, ul. gen. Władysława Sikorskiego, ul. Partyzantów, ul. Powstańców Śląskich, ul. 1 Maja, ul. PCK, ul. Władysława Broniewskiego, ul. Dworkowa, ul. Romana Dmowskiego, ul. ks. Stanisława Stojałowskiego, pl. Opatrzności Bożej, ul. Żywiecka, ul. ks. Stanisława Stojałowskiego, łącznik ul. ks. Stanisława Stojałowskiego i ul. 11 Listopada, ul. 11 Listopada, ul. Wyzwolenia, ul. Ignacego Jana Paderewskiego, ul. Szkolna, ul. Józefa Piłsudskiego, ul. Mostowa, ul. Wałowa, ul. 3 Maja, ul. Warszawska do ul. Lipowej.


źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy