reklama

Z Chin do Bielska-Białej dotarło 165 tys. maseczek

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 26.03.2020 15:48, foto: Wydział Prasowy UMBB
W czwartek (26.03) do Bielska-Białej dotarł transport ze 165 tysiącami sztuk maseczek sanitarnych.
Z Chin do Bielska-Białej dotarło 165 tys. maseczek
Jest to efekt działań podjętych przez prezydenta Bielska-Białej i zarządu Grupy Kapitałowej Martes Sport. Chińscy przedsiębiorcy, z którymi firma Martes Sport współpracuje od lat, zareagowali w sposób błyskawiczny, oferując bezcenną pomoc.

Maseczki zostały przekazane do dyspozycji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej. Trafią one w pierwszej kolejności do szpitali, domów pomocy społecznej i służb mundurowych. Nie jest to jedyny transport, jaki dotrze do Bielska-Białej - kolejne 20 tysięcy maseczek czeka na dostawę.


- To naprawdę bezcenna pomoc, zwłaszcza w sytuacji, gdy środki ochrony osobistej, w tym maseczki, są na polskim rynku towarem deficytowym. Nasi chińscy partnerzy udowodnili, że hasło Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie nie jest tylko pustym sloganem – mówi prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

- Jest szansa, że pomoc, której beneficjentem stało się Bielsko-Biała, może się rozwinąć i objąć również inne regiony Polski. Do naszej akcji Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie mogą dołączać inne firmy, które chciałyby ją wspomóc finansowo lub logistycznie. Taką gotowość można zgłosić poprzez wysłanie maila na adres [email protected] lub [email protected]. Zachęcamy również do składania podziękowań naszym chińskim przyjaciołom pod tymi samymi adresami. Ten miły gest będzie bardzo cenny i na pewno doda motywacji do dalszych działań - informuje UM Bielsko-Biała


źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy