Zakończona przebudowa drogi w kierunku Krakowa

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 12.05.2021 14:01, INFORMACJA PRASOWA
Przebudowa drogi powiatowej w Zasolu Bielańskim, to gmina Wilamowice zakończona.
Zakończona przebudowa drogi w kierunku Krakowa

Przebudowa drogi powiatowej w Zasolu Bielańskim, to gmina Wilamowice zakończona. Trwają odbiory inwestycji. Można śmiało powiedzieć, że ul. Piękna jest teraz naprawdę… piękna! Potwierdzą to kierowcy, którzy mieli okazję tamtędy ostatnio przejeżdżać.

Od jesieni zeszłego roku drogowcy pracowali na odcinku ponad 1,7 km- od skrzyżowania z ulicami Ptasznik i Mostową do skrzyżowania z ul. Zaciszną. To pierwsze tradycyjne skrzyżowanie zostało przebudowane na rondo.

- Obecnie przebudowujemy drogi z takimi skrzyżowaniami, jak to w Zasolu Bielańskim, które mimo możliwych zabezpieczeń było jednak niebezpieczne- dochodziło na nich do stłuczek i poważniejszych zdarzeń- mówi starosta Andrzej Płonka.

Samorządowiec dodaje, że o tę inwestycję zabiegał radny powiatowy, a po rozmowie z burmistrzami Wilamowic udało się dojść do porozumienia i w efekcie pozyskano dofinansowanie na to przedsięwzięcie, a resztę solidarnie dołożyły samorządy: powiat bielski i gmina Wilamowice.

Przy okazji wyremontowano spory odcinek trasy w kierunku Wilamowic: przebudowano konstrukcję nawierzchni, istniejące chodniki, powstały nowe ciągi dla pieszych. Roboty objęły także kanalizację i odwodnienie, pojawiło się nowe oznakowanie pionowe i poziome.

Modernizacja kosztowała 3,8 mln zł. Pozyskano na nią środki z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 55 proc. kosztów. Wcześniej wyremontowano odcinek tej trasy od rynku w Wilamowicach. Starosta Płonka zapowiada w przyszłym roku kolejne roboty na trasach w stronę Oświęcimia. -Jestem po uzgodnieniach ze starostą oświęcimskim, aby razem przebudowywać kolejne odcinki- mówi starosta bielski.

źródło: M. Fritz / Starostwo Powiatowe w Bielsku-Biała


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy