Zakończono remont drogi prowadzącej od Hecznarowic do Kęt

Region, Bielsko-Biała, Gospodarka, Wiadomości, 29.07.2020 13:15, PG
Ważna inwestycja drogowa w powiecie bielskim zakończona.
Zakończono remont drogi prowadzącej od Hecznarowic do Kęt

W Hecznarowicach, w gminie Wilamowice odebrano po modernizacji trzeci ostatni odcinek ul. Krakowskiej. Mowa o fragmencie od strażnicy OSP w centrum Hecznarowic do granicy z Kętami. Mieszkańcy mówią, że ta droga czekała na remont grubo ponad 30 lat.

„Niespełna 3 km trasy kosztowało niemało, bo ponad 9 mln zł. Wcześniej wyremontowaliśmy ul. Krakowską w centrum miejscowości, a przed tym- odcinek do ronda w Wilamowicach. W każdym przypadku inwestycję współfinansował powiat bielski, a dokładała się gmina Wilamowice za co należą się jej ukłony i podziękowania. Bez wsparcia samorządów gminnych nie zrobilibyśmy tak wiele na drogach powiatu”- mówi starosta Andrzej Płonka.

Na długości 2,6 km pojawiła się nowa jezdnia, chodniki na całej długości oraz pobocze. Na granicy z Kętami powstało małe rondo. Wartość tego przedsięwzięcia, to ok. 9,5 mln zł. Z Funduszu Dróg Samorządowych pozyskano 60 proc. kosztów.

Na początku sierpnia zakończy się modernizacja innej ważnej drogi- ul. Krakowskiej w Bestwinie. To trasa w kierunku Jawiszowic.


źródło: M. Fritz/ powiat bielski

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy