Zamieszanie z maturami. Izolatka w każdej szkole?

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 21.05.2020 10:35, INFORMACJA PRASOWA
O wyznaczenie drugiego terminu dodatkowego egzaminu maturalnego w sierpniu 2020 r. zwracają się do ministra edukacji starostowie śląskich powiatów.
Zamieszanie z maturami. Izolatka w każdej szkole?

Takie stanowisko Konwentu Powiatów Województwa Śląskiego zostało wysłane do Warszawy. Prośba o przebadanie w kierunku SARS-CoV-2 nauczycieli, pracowników szkół i maturzystów poszła z kolei do wojewody śląskiego.

Gościem spotkania, które odbyło się w trybie on-line była Urszula Bauer, Śląska Kurator Oświaty. Na pytania samorządowców dotyczące przeprowadzenia matur w czasie pandemii koronawirusa odpowiadali też przedstawiciele Centralnej Komisji Egzaminacyjnej w Jaworznie.

W każdej szkole ma zostać przygotowana izolatka dla osób, u których stwierdzone zostaną objawy choroby. Nie wiemy, kto i w jaki sposób miałby o tym decydować. Podwyższona temperatura może być przecież efektem stresu i emocji związanych z egzaminem”- mówi Dorota Nikiel z zarządu powiatu bielskiego, odpowiedzialna za oświatę. Wątpliwości jest zresztą więcej.

Propozycja Konwentu wynika z obecnej sytuacji epidemicznej w województwie śląskim i rosnącym lawinowo wskaźnikiem osób zakażonych, wśród których najczęściej są górnicy i członkowie ich rodzin. Tylko w samym powiecie pszczyńskim na kwarantannie przebywa obecnie około tysiąca mieszkańców! „Jeśli ktoś nie przystąpi do egzaminu w czerwcu, a potem w terminie lipcowym straci cały rok. Nie chcemy dopuścić do takiej sytuacji”- mówi przewodniczący konwentu Andrzej Płonka, starosta bielski.

W związku z trudną sytuacją epidemiczną w naszym województwie konwent zwrócił się także do wojewody śląskiego. W piśmie jest prośba o sfinansowanie testów w kierunku koronawirusa dla nauczycieli i maturzystów.

W związku z pandemią koronawirusa egzamin maturalny rozpocznie się w tym roku 8 czerwca i odbędzie się tylko w formie pisemnej. Wyznaczony termin dodatkowy, to 8-14 lipca.

źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy