Zmiany na bielskich ulicach. Niektóre autobusy pojadą innymi trasami

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 11.02.2020 15:04,
Zobaczcie szczegóły.
Zmiany na bielskich ulicach. Niektóre autobusy pojadą innymi trasami

Miejski Zarfząd Dróg z Bielska Białej poinformował, że w związku z notorycznym niestosowaniem się kierowców pojazdów ciężarowych do ograniczeń tonażowych (30 t) na ulicy Eugeniusza Kwiatkowskiego, Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej wspólnie z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej zamierza zmienić ograniczenie tonażowe do 3,5 t, wprowadzając dodatkowo na wlotach ulicy urządzenia bramownicowe ograniczające skrajnię pionową do 2,2 m.

Planowany termin wdrożenia oznakowania to 17 lutego br. Natomiast bramownice, ze względu na warunki pogodowe planuje się ustawić w marcu br.
Objazd dla pojazdów powyżej 3,5 t poprowadzony będzie ulicami: Węglową, Katowicką, Chochołowską, Konwojową, Michała Grażyńskiego – w obu kierunkach.

Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do odwołania.

Autobusy linii komunikacyjnych nr 13, 13W, 29, 36 zostaną przekierowane na trasy objazdowe.

Od 17 lutego 2020 r. do odwołania – wprowadzone zostają zmiany tras przejazdu następujących linii autobusowych MZK:

linia nr 13 oraz 13w: autobusy zostają skierowane objazdem ul. Węglową, ul. Katowicką, ul. Mazańcowicką, ul. Michała Grażyńskiego do ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego. W obu kierunkach nie będą obsługiwane przystanki „Kwiatkowskiego Warszawska”. W zamian w obu kierunkach obsługiwany będzie przystanek „Warszawska FIAT”. Autobusy nie będą zatrzymywać się na pozostałych przystankach na objazdowej trasie przejazdu. W związku z powyższym wprowadzony zostaje nowy rozkład jazdy obu linii.

linia nr 29: autobusy zostają skierowane objazdem ul. 3 Maja, ul. Wałową, ul. Grażyńskiego do ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego (powrót ul. Podwale, ul. Stefana Okrzei, ul. Gazowniczą). W obu kierunkach nie będą obsługiwane przystanki „Warszawska Dworzec” oraz „Kwiatkowskiego Warszawska”. W zamian obsługiwane będą przystanki: „Wałowa” (w obu kierunkach), „Grażyńskiego” w kier. Komorowic, „Podwale Dworzec” w kier. Dworca, “Gazownicza” w kier. Dworca oraz „3 Maja” w kier. Dworca. W związku z powyższym wprowadzone zostają korekty w rozkładzie jazdy linii.

linia nr 36: autobusy zostają skierowane objazdem ul. Węglową, ul. Katowicką do ul. Mazańcowickiej. Autobusy nie będą zatrzymywać się na przystankach na objazdowej trasie przejazdu. Rozkład jazdy linii nie ulega zmianie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy