Zwolnienia w PG Silesia. Pracę stracić może nawet 250 osób

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Gospodarka, Wiadomości, 11.08.2020 13:04, DK
Zwolnienia w PG Silesia. Pracę stracić może nawet 250 osób

W rozmowie z Grzegorzem Babij, przewodniczącym „Solidarności” w PG Silesia dowiedzieliśmy się, że kupnem kopalni zainteresowanych jest kilka podmiotów - w tym jeden z USA.

Kopalnię Silesia w 2010 r. kupił czeski koncern EPH. PG Silesia jest obecnie największą prywatną kopalnią w Polsce i zatrudnia ponad 1,7 tys. osób.

Początkiem maja właściciel EPH, zapowiedział, że wycofuje się z Polski ponieważ prowadzenie działalności górniczej jest „nieuzasadnione ekonomicznie”.
A niekorzystny wpływ na sytuację w branży węglowej ma wzrost cen emisji CO2 oraz epidemia koronawirusa.

Mamy naprawdę świetną ekipę. Nasi pracownicy to ludzie odpowiedzialni, którzy chcą pracować i oczywiście boją się o swoje rodziny, ale rozumieją trudną sytuację w jakiej znalazła się kopalnia. Robimy wszystko jako Zarząd, aby uratować zakład i miejsca pracy. Póki co trwają bardzo intensywne rozmowy - mówi nam Grzegorz Babij

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy