Aktorzy Banialuki odwiedzili małych pacjentów

Region, Bielsko-Biała, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 17.10.2019 15:00, ap, foto:Szpital Pediatryczny
Chore dzieci chociaż przez chwilę mogły zapomnieć o troskach. Małych pacjentów szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej odwiedzili aktorzy Teatru Lalek Banialuka. Artyści przynieśli rekwizyty ze sztuki zatytułowanej „Robinson” oraz czytali maluchom jej fragmenty.
Aktorzy Banialuki odwiedzili małych pacjentów
W bielskim Teatrze Lalek Banialuka niedawno odbyła się premiera spektaklu „Robinson” opartego na motywach słynnej powieści Daniela Defoe. Jest to historia o rozbitku żyjącym samotnie na bezludnej wyspie.

- Reżyser Marek Zákostelecký postanowił przenieść ten temat do współczesności i spróbować odpowiedzieć na pytanie, jak taka samotna wyspa mogłaby wyglądać dzisiaj? Co to znaczy obecnie być uwięziony w samotności i szukać drogi powrotu do domu? I zaproponował następujący klucz: chłopak zapada w śpiączkę, jest w szpitalu i ta samotna wyspa to wszystko to, co dzieje się w jego głowie i jego wyobraźni -mówi Jacek Popławski, dyrektor Teatru Lalek Banialuka.

Jest tam tak, jak w powieści Defoe, czyli jest wyspa, jest papuga, kozioł i Piętaszek. Czyli niby prawdziwa wyspa, która tak naprawdę jest wewnętrznym więzieniem tego chłopca.

- Oczywiście na końcu bohater sztuki „Robinson” odzyskuje przytomność, wraca do zdrowia i do domu. I pomyśleliśmy, że przecież są chore dzieci w szpitalach, którym moglibyśmy tę sztukę opowiedzieć. Skoro bowiem poruszamy na scenie temat niespodziewanej, nieplanowanej wizyty w szpitalu, to przyprowadźmy tego naszego „Robinsona” do takich właśnie chorych dzieci – dodaje dyrektor bielskiego teatru.

Wraz z aktorami Banialuki, którzy przynieśli rekwizyty ze spektaklu „Robinson”, odwiedził on Dzienny Oddział Psychiatryczny dla Dzieci i Młodzieży Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Mali pacjenci z zainteresowaniem słuchali aktorów i na kilkadziesiąt minut przenieśli się w fikcyjny, ale ciekawy świat samotnego, szpitalnego Robinsona.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy