Bielski ratusz zaświeci się na pomarańczowo. Dlaczego?

Region, Bielsko-Biała, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 29.11.2019 12:01, ap
Już jutro magistrat w Bielsku-Białej zostanie podświetlony na kolor pomarańczowy. To symboliczny gest w ramach największej na świecie kampanii poświęconej przemocy wobec kobiet.
Bielski ratusz zaświeci się na pomarańczowo. Dlaczego?
Organizacja Soroptimist International prowadzi kampanię „Orange the World - przeciwko przemocy wobec kobiet”.Kampania odbywa się na całym świecie i trwa od 25 listopada (Międzynarodowym Dniem Przeciwko Przemocy wobec Kobiet) do 10 grudnia (Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka). Wybór tych dat to symboliczne podkreślenie faktu, że prawa kobiet są prawami człowieka.

W kampanię włączył się również klub Soroptimist International w Bielsku-Białej. Członkowie klubu rozmieszczają na terenie miasta banery z hasłem: „Razem przeciw przemocy wobec kobiet”, umieszczają plakaty w Muzeum Historycznym, Galerii Bielskiej BWA oraz w Teatrze Polskim, jak również rozdają ulotki z adresami miejsc, w których można szukać pomocy.

Jednym z elementów bielskiej akcji będzie symboliczne oświetlenie budynku Ratusza. Magistrat rozbłyśnie na pomarańczowo 30 listopada i świecić będzie do 1 grudnia.

Więcej informacji na temat kampanii znajdziecie tutaj.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy