Bielski teatr wznawia działalność. Na spektakl w maseczce

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 30.05.2020 09:15, fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB
Zarówno premiera, jak i wszystkie zaplanowane w czerwcu spektakle odbędą się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego
Bielski teatr wznawia działalność. Na spektakl w maseczce
6 czerwca odbędzie się pierwszy po spowodowanej pandemią przerwie spektakl Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Zobaczymy farsę Mayday, a 13 i 14 czerwca prapremiera polską spektaklu W górę! w reżyserii Witolda Mazurkiewicza.

- Czekaliśmy na ten moment trzy miesiące. Całe trzy miesiące – najdłuższych, smutnych bo przymusowych wakacji za nami. Wygramy z tym i zagramy dla Was! - pisaliśmy – i wreszcie spełnia się ta obietnica. Staraliśmy się być z naszymi widzami przez ten czas. Najważniejsze, że widzowie nas nie opuścili i dawali olbrzymie wsparcie; dziękujemy za to i nieustająco także za to, że wiele osób zdecydowało się zachować bilety na odwołane spektakle; gwarantujemy, że będą mogli je wykorzystać w innym terminie i nie ukrywamy, że ta decyzja pomogła utrzymać kondycję finansową teatru – informuje asystentka dyrektora Teatru Polskiego do spraw artystycznych Irena Świtalska.


- Po informacji odmrażającej teatry od 6 czerwca postanowiliśmy nie zwlekać, tylko otworzyć drzwi właśnie tego dnia; zainaugurujemy powrót ulubionym przez publiczność tytułem Mayday. Już tydzień później prapremiera polska spektaklu W górę! w reżyserii Witolda Mazurkiewicza. Pokazy premierowe odbędą się 13 i 14 czerwca. Również 13 czerwca W górę! będzie miało swoją premierę na teatralnej platformie VOD.

Zarówno premiera, jak i wszystkie zaplanowane w czerwcu spektakle odbędą się z zachowaniem obowiązującego reżimu sanitarnego, m.in. dla ograniczonej liczby widzów (50 procent miejsc na widowni) oraz z obowiązkiem noszenia maseczek na terenie teatru. O wszystkich pozostałych zasadach uczestnictwa w spektaklach teatr poinformuje na stronie internetowej https://teatr.bielsko.pl/ i Facebooku teatru https://www.facebook.com/teatrpolski?ref=hl, na ulotkach oraz w budynku.

- Gwarantujemy, że widzowie będą w teatrze bezpieczni – zapewnia teatr.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy