Bielsko-Biała koncertami stoi. Rusza Lato z Kulturą

Region, Bielsko-Biała, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 02.07.2019 09:40, red

Lato nie oznacza przerwy w bielskiej kulturze. Wręcz przeciwnie! Lipiec i sierpień to mnóstwo plenerowych imprez i koncertów.

Bielsko-Biała koncertami stoi. Rusza Lato z Kulturą


- Od 6 lipca do 18 sierpnia w Bielsku-Białej będą się odbywać koncerty z cyklu Lato z Kulturą. Zapraszamy do Parku Słowackiego oraz na Rynek. Wstęp wolny – zachęcają organizatorzy z Bielskiego Centrum Kultury.

Zobaczcie program "Lata z Kulturą"


6 lipca, godz. 18:00, Park Słowackiego
Orkiestra im. Telemanna
Muzyczne podróże dookoła świata” soliści oraz Piotr Sadowski - skrzypce i Orkiestra im.Telemanna. W programie: arie operetkowe, szlagiery musicalowe, muzyka filmowa

7 lipca, godz. 18:00, Rynek
Eleni
Jedna z tych artystek, które zawsze przyciągają publiczność - mnóstwo wakacyjnych, melodyjnych przebojów, klimat gorącej Grecji.

13 lipca, godz. 18:00, Park Słowackiego
Bielska Estrada
Światowe tańce, świetne przygotowanie, kolorowe stroje. Melodie z całego świata w wykonaniu bielskich artystów. Estradowy program składający się z pieśni i tańców z całego świata.

14 lipca, godz. 18:00, Rynek
Elena Łukawska
Zawodowi muzycy i profesjonalni tancerze. Niezapomniany klimat cygańskiej muzyki. Elena jest młodą, utalentowaną wokalistką, tancerką oraz kompozytorem większości utworów, które wykonuje.

20 lipca, godz. 18:00, Park Słowackiego
Mariusz Kalaga
Gdzieś między country a muzyką biesiadną. Popularny artysta, którego melodyjne przeboje doskonale znają widzowie telewizji TVS i nie tylko.

21 lipca, godz. 18:00, Rynek
zespół muzyki salonowej Eleganza
Koncerty ELEGANZY oddają klimat muzyczny, który z ogromnym powodzeniem rozbrzmiewał w ogrodach, parkach oraz salonach XIX-wiecznej Europy, a w szczególności Wiednia. Zespół tworzą liderzy Gliwickiej Orkiestry Kameralnej, znakomici muzycy, pracujący i koncertujący na co dzień z renomowanymi polskimi instytucjami muzycznymi, takimi jak : Sinfonia Varsovia, NOSPR, Filharmonia Śląska czy Akademia Muzyczna w Katowicach.

27 lipca, godz. 18:00, Park Słowackiego
program kabaretowo-estradowy Grzegorz Poloczek
Grzegorz Poloczek kabareciarz i satyryk, był jednym z filarów Kabaretu Rak. Autor skeczy, monologów, piosenek oraz scenariuszy wielu programów telewizyjnych. Jego teksty odzwierciedlają obecną rzeczywistość, a także są swego rodzaju powrotem do czasów jego młodości.

28 lipca, godz. 17:00, Rynek
zespoły Tygodnia Kultury Beskidzkiej

3 sierpnia, godz. 18:00, Park Słowackiego
grecki zespół Mythos
W programie najpiękniejsze greckie tańce, piosenki i melodie, gorące bałkańskie rytmy, barwne stroje, pokaz tańca,taniec SIRTAKI przy dźwiękach BOUZUKI wykonywany z publicznością.

4 sierpnia, godz. 18:00, Rynek
Zbigniew Foryś Band
Zbigniew Foryś (ex-Lombard) ze swoim własnym zespołem zaprasza na podróż do krainy muzyki rockowej sprzed lat. Przeboje Lady Pank, Lombardu, Gaygi, CCR, Rolling Stonesów, Roda Stewarda i wielu innych.

10 sierpnia, godz. 18.:00, Park Słowackiego
Bielska Orkiestra Dęta
Świetnie wykonany przebojowy program zawierający klasyki oraz najnowsze hity.

11 sierpnia, godz. 18:00, Rynek
zespół SŁOWIANY
Międzynarodowy folk-rockowy zespół z Krakowa. Uczestnicy 8 edycji Must Be The Music. Folk-rockowa wizytówka Karpat.

17 sierpnia, godz. 18:00, Park Słowackiego
Bielska Orkiestra Kameralna
W programie m.in. polskie tanga Petersburskiego i Fogga, Tango Nuevo Astora Piazzolli i klasyczne tanga argentyńskie. Piotr Kopietz - bandoneon, Marta Gzowska-Sawicka - wokal, Jacek Obstarczyk - fortepian i aranżacje. Solistom towarzyszyć będzie Bielska Orkiestra Kameralna, a dopełnieniem całości będzie występ pary tanecznej i pokaz tanga.

18 sierpnia, godz. 18:00, Rynek
Szanty na bielskiej starówce WALDEK MIECZKOWSKI, FORMACJA

25 sierpnia, godz 18:00, teren hali pod Dębowcem
Pożegnanie Lata: Michał Szpak, Perfect

źródło: BCK

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy