Bielsko niebawem rozbłyśnie! Trwa montaż świątecznych dekoracji

Region, Bielsko-Biała, Kultura - Rozrywka, Gospodarka, Wiadomości, 03.12.2019 14:00, ap, foto: UM Bielsko-Biała
W Bielsko-Białej niebawem poczujemy magię świąt. Wszystko za sprawą dekoracji, które właśnie są montowane na terenie miasta. Gdzie i co zaświeci?
Bielsko niebawem rozbłyśnie! Trwa montaż świątecznych dekoracji
Trwa montaż ok. 600 elementów dekoracji, które ozdobią ulice Bielska-Białej w okresie świąt i Nowego Roku.

Świąteczne motywy zostaną tradycyjnie rozmieszczone wzdłuż głównych ciągów komunikacyjnych. Będą to m.in. ulice: Warszawska, Partyzantów, Bystrzańska, Piastowska, aleja Generała Władysława Andersa czy rondo Hulanka. W tym roku nad niektórymi uliczkami Starego Miasta zostaną także rozwieszone łańcuchy świetlne z motywami świątecznymi.

Na terenie miasta ustawione zostaną 4 sztuczne choinki: na placu Bolesława Chrobrego, placu Ratuszowym, placu Opatrzności Bożej, a także na Rynku. Podobnie jak w roku ubiegłym, na zamku Sułkowskich pojawi się świetlna iluminacja, tym razem w kolorach białym i niebieskim.

- Jak co roku w mieście pojawią się naturalne drzewka. Będzie je można podziwiać m.in.: na placu przed Katedrą św. Mikołaja, na placu Wojska Polskiego, na placu Żwirki i Wigury, w rejonie Teatru Lalek Banialuka oraz przed Domem Kultury Włókniarzy - informuje Szymon Gąsowski z bielskiego magistratu.

W przestrzeni miejskiej rozmieszczone zostaną również takie elementy, jak: drzewko świetlne w sąsiedztwie fontanny z Reksiem, świetlne anioły, dekoracja fontanny przed Teatrem Polskim oraz drewniana szopka z iluminacją przy ul. Orkana. Podobnie jak w roku ubiegłym przy ul. 11 Listopada zostanie umieszczona przestrzenna figura Reksia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama