Czesław Niemen zostanie upamiętniony w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 30.07.2021 13:29,
Na skrzyżowaniu ulic Cieszyńskiej, Szarotki oraz Stawowej w Bielsku-Białej – czyli na Rondzie Czesława Niemena - stanie instalacja upamiętniająca artystę. Będzie to kolejna instalacja ustawiona w ostatnim czasie na rondzie – po Rondzie Bielskiego Jazzu - upamiętniająca dokonania muzyczne.
Czesław Niemen zostanie upamiętniony w Bielsku-Białej

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej rozstrzygnął przetarg na zagospodarowanie Ronda Czesława Niemena. Do przetargu stanęły dwa podmioty, które zobowiązały się wykonać instalacje upamiętniającą Czesława Niemena. Wykonanie instalacji wyceniono na kwotę 157,4 tys. i 243,1 tys. zł. MZD wybrał tańszą z ofert.

Na rondzie stanie konstrukcja z blachy, na której znajdzie się m.in. wizerunek artysty. Koncepcja instalacji artystycznej, tzw. małej architektury, ma formę dwóch półpierścieni o promieniach wynoszących ok. 285 cm i wysokości od 233 cm do 323 cm. Każdy półpierścień tworzą dwie płyty z blachy kortenowskiej z wyciętymi laserem – napisem Niemen z muzycznymi motywami w postaci nutek, a także cztery tafle - witraże przedstawiające wizerunek twarzy artysty. Jeden półpierścień nawiązuje do najbardziej znanej płyty Niemena Dziwny jest ten świat, a drugi przedstawia barwny portret artysty. Całość instalacji uzupełniają słupki konstrukcyjne - po siedem elementów na każdy półpierścień.


Autorami koncepcji instalacji są artysta plastyk Jacek Grabowski oraz architekt Michał Kowalski.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama