Dzień Niepodległości - gdzie i jakie uroczystości?

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 08.11.2019 18:50, ap
11 listopada obchodzimy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym, w powiecie bielskim i żywieckim odbędą się liczne uroczystości. Sprawdźcie co i gdzie będzie się działo.
Dzień Niepodległości - gdzie i jakie uroczystości?
Powiat bielski

Tradycyjnie władze samorządowe wszystkich dziesięciu gmin 11 listopada złożą wiązanki biało czerwonych kwiatów w miejscach pamięci, na cmentarzach, pod pomnikami czy tablicami pamiątkowymi.

- Wśród całej palety patriotycznych imprez w powiecie bielskim odnotujmy m. in: w Bestwinie o godz. 9,00 w miejscowym kościele odbędzie się Msza za Ojczyznę. W Jasienicy Gminne Obchody Święta Niepodległości odbędą się w Grodźcu, gdzie w miejscowym OSP odbędzie się koncert „Ułani, Ułani”. W Kozach i Czechowicach – Dziedzicach mieć będą miejsce cieszące się dużą popularnością Biegi Niepodległości. W Wilamowicach o godz. 10,30 w miejscowym OSP młodzież wystawi Akademię Okolicznościową. W Wilkowicach podobna Akademia przygotowana również przez dzieci i młodzież szkolną mieć będzie miejsce o godz. 12.00 w OSP Bystra. Natomiast w Porąbce uroczyste Obchody Dnia Niepodległości przygotowane zostaną w Domu Kultury w Czańcu, a w ich programie m.in. spektakl teatralny „Dzieci Sendlerowej” - czytamy na stronie powiatu.Warto wspomnieć, że Szczyrku już 9 listopada w Szczyrkowskim Domu Kultury odbędzie się Wieczornica Patriotyczna.

Bielsko-Biała

Uroczystości rozpocznie złożenie 9 listopada przez przedstawicieli samorządu, organizacji kombatanckich oraz służb mundurowych wiązanek kwiatów w miejscach pamięci na terenie miasta.

11 listopada o godz. 14.00 na Cmentarzu Wojska Polskiego przy ul. Saperów będzie miał miejsce Apel pamięci. Około godz. 15.30 w Kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego rozpocznie się Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Program:
9.11.2019 r. godz. 11.00, sobota
Złożenie wiązanek kwiatów pod tablicami pamiątkowymi

10.11.2019 r. godz. 18.00, niedziela
Bielskie Centrum Kultury, Bielsko-Biała
ul. Słowackiego 27
Koncert Galowy z okazji Święta Niepodległości

11.11.2019 r. godz. 12.00, poniedziałek
Plac przed Urzędem Miejskim w Bielsku-Białej
Wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w ramach akcji
„Niepodległa do Hymnu"

Powiat Żywiecki

11 listopada 2019 r.:

10:15 Rozpoczęcie uroczystości i złożenie kwiatów pod popiersiem Józefa Piłsudskiego (plac przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Żywcu)

11:00 Msza Święta (Konkatedra pw. NNMP)

12:00 Uroczystości oficjalne (Rynek w Żywcu)

16:00 Miejskie Centrum Kultury w Żywcu:

Promocja książki „Zanim Bóg odwróci wzrok”
Projekcja filmu „Sprawy paszportowe”
Koncert Jana Kowalczyka

Żywiec

W Żywcu poza wydarzeniami wymienionymi powyżej odbędzie się także druga edycja wyjątkowego quizu - "Na Żywca"! Quiz odbędzie się 11 listopada o godz. 15:00 w siedzibie Żywieckiej Fundacji Rozwoju, ul. Dworcowa 2.

O co pytają organizatorzy? O historię, tradycję, kulturę, przyrodę, sport i zwyczaje. O to, co nas otacza – o Żywiecczyznę.

Kto może wziąć udział? Wszyscy: Zespoły: rodzinne, przyjacielskie, sąsiedzkie czy branżowe. Zbierzcie ekipę, wymyślcie fajną nazwę i zgłoście się przez formularz online dostępny tutaj.

Nagrodą główną jest voucher na wycieczkę!

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy