Ferie dla 120 dzieci na półkoloniach

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 07.01.2021 12:03, INFORMACJA PRASOWA
Ok. 120 dzieci w sumie skorzysta z tygodniowych półkolonii, organizowanych w czasie zimowych ferii przez Dom Wczasów Dziecięcych w Porąbce
Ferie dla 120 dzieci na półkoloniach

W zajęciach biorą udział uczniowie klas 1-4 szkół podstawowych. Trwa pierwsza tura półkolonii, tymczasem kadra placówki ma kolejne propozycje dla rodziców.

Pierwsza, to pobyt na czas nauki zdalnej w Domu Wczasów Dziecięcych w Porąbce. „Rodzice skarżą się na to, że dziecko samo musi opanować materiał. My proponujemy pomoc naszych nauczycieli i całodobową opiekę”- mówi Piotr Kozieł, dyrektor placówki. Wystarczy, że uczeń zabierze ze sobą laptopa i podręczniki. W ośrodku jest Internet, do tego dochodzi całodobowy pobyt z wyżywieniem (4 posiłki dziennie) oraz opieką wychowawczą, medyczną i dydaktyczną. „Spełniamy wszystkie wymogi Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Dziecko przebywa w jednym odizolowanym środowisku, nie jest pozostawione same sobie”- mówi dyrektor. To propozycja dla uczniów podstawówek i szkół ponadpodstawowych, jej koszt to 54 zł za dobę. Resztę pokrywa ministerialna subwencja.

Druga propozycja placówki, położonej w Beskidzie Małym to tematyczne pobyty weekendowe. To wypróbowany już pomysł, który zakłada warsztaty dla dzieci i młodzieży. Tematyka jest różna: Moja babcia jest kochana, Karnawałowy zawrót głowy, Taniec to mój żywioł, Ostatki, Aktywni żyją dłużej. Pierwsze zaproszenie jest na 23 i 24 stycznia. Koszt- 108 zł.

Organem prowadzącym DWD w Porąbce jest Powiat Bielski.


źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej / M.Fritz

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy