Koniec sezonu BBbike. Mieszkańcy wypożyczyli rowery niemal 40 tys. razy!

Region, Bielsko-Biała, Kultura - Rozrywka, Sport, Wiadomości, 04.11.2019 17:00, ap, foto: UM Bielsko-Biała
Czas na zimowy sen rowerów miejskich. W tym roku zainteresowanie BBike było rekordowe. Miasto podsumowało miniony sezon.
Koniec sezonu BBbike. Mieszkańcy wypożyczyli rowery niemal 40 tys. razy!
1 listopada rozpoczęła się przerwa zimowa Systemu Bezobsługowych Wypożyczalni Rowerów w Bielsku-Białej.Przypomnijmy, że sezon 2019 rozpoczął się 1 kwietnia. Od tego dnia ilość nowych przystąpień do systemu stopniowo rosła i na koniec października wyniosła niemal 4,2 tys. użytkowników.

Rowery były wypożyczane niemal 40 tys. razy:

- kwiecień – 6164 wypożyczeń;
- maj – 5355 wypożyczeń;
- czerwiec – 8023 wypożyczeń;
- lipiec – 6600 wypożyczeń;
- sierpień – 6252 wypożyczeń;
- wrzesień – 4124 wypożyczeń;
- październik – 2827 wypożyczeń;

Najpopularniejszymi stacjami były:

- ul. Gen. Bora-Komorowskiego (Gemini), Zwardońska - Lotnisko; plac Mickiewicza; Cygański Las i Pl. Ratuszowy w zakresie wypożyczeń. Na każdej z tych stacji zarejestrowano około 3 tys. wypożyczeń;
- plac Mickiewicza, ul. Gen. Bora-Komorowskiego (Gemini), pl. Ratuszowy, Zwardońska-Lotnisko i Cygański Las to najpopularniejsze stacje zwrotów – około 3,5 tys. zwrotów na każdej z nich.

Najpopularniejsze trasy to:

- Zwardońska – Lotnisko - Zwardońska Lotnisko (1500 przejazdów),
- Cygański Las – Bora-Komorowskiego (700 przejazdów),
- Bora-Komorowskiego - Cygański Las (600 przejazdów),

- Dane pokazują również, jak znacząco na liczbę wypożyczeń wpłynęła rozbudowa systemu o dodatkowe stacje – w ostatnim sezonie funkcjonowania poprzedniego systemu, tj. w 2017 roku, liczba wypożyczeń wyniosła 13,5 tys. – w tym sezonie zanotowaliśmy zatem trzykrotny wzrost w popularności wypożyczalni - podsumowuje Tomasz Ficoń z bielskiego magistratu.

A Wy ile razy korzystaliście z rowerów miejskich?

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama