Mieszkańcy oddali tysiące butelek [wideo]

Region, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Gospodarka, Wiadomości, 23.12.2019 14:00, ap
Świąteczna Zwrotka Ż zakończona sukcesem! Przez 10 dni trwania akcji, w specjalnej strefie na żywieckim Rynku zebrano 6800 butelek. Dzięki temu, w mieście posadzone zostaną drzewa tlenowe.
Mieszkańcy oddali tysiące butelek [wideo]
Za każdą oddaną w strefie butelkę marka Żywiec wypłacała 0,35 zł dla oddającego, a także przeznaczy 1 zł na posadzenie drzew tlenowych, które produkują nawet 10 razy więcej tlenu niż inne drzewa liściaste, dzięki czemu przyczyniają się do poprawy powietrza.- Chcieliśmy zachęcić mieszkańców do zwracania butelek oraz troski o środowisko naturalne, bo wiemy, że nawet małe, codzienne czynności mogą mieć duży wpływ na środowisko. Cieszymy się, że mieszkańcy miasta, w którym warzymy nasze piwo, tak licznie wzięli udział w Świątecznej Zwrotce Ż. Każda z 6800 oddanych butelek trafi teraz do browaru, w którym będzie mogła zacząć swoje drugie życie. A my, zgodnie z obietnicą, przygotowujemy się do zasadzenia w Żywcu drzew tlenowych – zapowiada Tomasz Klima, dyrektor Arcyksiążęcego Browary w Żywcu.

Gdyby zabrakło butelek zwrotnych, mieszkańcy Żywca musieliby wyrzucić do śmieci ponad 500 ton pustych butelek rocznie.

– Zainteresowanie akcją przerosło nasze wyobrażenia. Pamiętajmy, że przyjmowane były tylko butelki zwrotne Grupy Żywiec, zatem temat odzysku szklanych butelek jest bardzo poważny i dobrze, że udało się odzyskać ponad 6 tys. butelek. Ma to znaczenie w wielu aspektach, w dziedzinie ekonomii, ekologii i bardzo ważnego w ostatnich miesiącach tematu, jakim jest gospodarka odpadami – mówi burmistrz Żywca Antoni Szlagor.


Zakończona akcja stanowi część szerszych działań Grupy Żywiec pod hasłem, „Daj butelce drugie życie”, której celem jest umożliwienie konsumentom zwrotu butelek bez konieczności posiadania paragonu na terenie całej Polski. Obecnie w akcji bierze udział ponad 5 tys. sklepów.

Zobaczcie, jak akcję podsumowali pracownicy Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama