Nowy Honorowy Obywatel Miasta

Region, Bielsko-Biała, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 29.08.2019 07:50, PAN
Nowy Honorowy Obywatel Miasta

Podczas wtorkowej sesji Rada Miejska Bielska -Białej nadała tytuł Honorowego Obywatela Bielska-Białej Janowi „Ptaszynowi” Wróblewskiemu - wybitnemu twórcy polskiego jazzu, saksofoniście, kompozytorowi, ambasadorowi Lotos Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa.

Jak jazz, to saksofon, a "Ptaszyn" potrafi wydobywać niesamowite dźwięki zarówno z saksofonu tenorowego jak i barytonowego. Występował na całym świecie, założył kilka zespołów, prowadzi nieprzerwanie od 1970 roku audycję "3 kwadranse jazzu"w Programie III Polskiego Radia. Nagrał kilkanaście albumów autorskich, brał udział w nagraniu kilkudziesięciu innych płyt. Tworzył koncerty symfoniczne i komponował muzykę filmową.

Od 21 lat pracuje w radzie artystycznej Bielskiej Zadymki Jazzowej prowadzi większość koncertów i w znacznej mierze, przez swoje zaangażowanie, muzyczny prestiż i autorytet, zarówno krajowy jaki i międzynarodowy przyczynia się do promocji Bielska-Białej. Kto nie zna tego muzyka musi koniecznie nadrobić zaległości. Jazzu można nie lubić, ale "Ptaszyna" szanować należy i to nie tylko dlatego, że od wtorku jest "honorowym", bo wybitnym artystą i człowiekiem jest od kilkudziesięciu lat!

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy