Nowy partner Tour de Pologne

Region, Bielsko-Biała, Kultura - Rozrywka, Sport, Wiadomości, 08.07.2019 11:30, PAN
Nowy partner Tour de Pologne

Województwo Śląskie zostało partnerem 76. Tour de Pologne UCI World Tour. Umowę o współpracy podpisali w Katowicach Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego i Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

W tym roku cztery z siedmiu etapów odbędą się w województwie śląskim. Drugiego dnia kolarze powalczą na etapie z Tarnowskich Gór do Katowic. Finisz przy Spodku jest najszybszym i jednym z najbardziej widowiskowych w całym wyścigu. Trzeci etap zostanie rozegrany na trasie Stadion Śląski, Chorzów – Zabrze. Na Stadionie Śląskim znajdzie się Premia Specjalna 100-lecia Powstań Śląskich.

Pod hasłem stulecia Powstań Śląskich odbędzie się etap czwarty Jaworzno – Śląskie, Kocierz. Na etapie piątym peleton przejedzie z Kopalni Soli Wieliczka do Bielska-Białej. Zmagania kolarze zakończą w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie na górskich trasach zapewne rozstrzygną się jego wyścigu. Za przebieg poszczególnych etapów, negocjacje z władzami samorządowymi odpowiedzialny jest nowy dyrektor Przemysław Niemiec, mieszkaniec podbielskich Pisarzowic.

Śląsk to bardzo ciekawy region, w którym można pokazać wiele wspaniałych miejsc. Docieramy tu do tysięcy ludzi, którzy kochają kolarstwo. Wszyscy mają poczucie, że razem tworzymy coś niezwykłego. Na pewno nie zabraknie sportowych emocji, ale to nie wszystko. Tour de Pologne zawsze pamięta o promocji Polski i najważniejszych wydarzeniach z historii naszego kraju. W tym roku zaczynamy obchody stulecia Powstań Śląskich. Połączymy wszystko tak, aby przy okazji wydarzenia sportowego na najwyższym poziomie, przekazać ważną wiedzę historyczną – powiedział Czesław Lang.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy