Pierwsza w powiecie żywieckim wrzutnia książek

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 25.03.2021 15:00,
Wrzutnia na książki stanęła przed lipowska biblioteką.
Pierwsza w powiecie żywieckim wrzutnia książek

Gminna Biblioteka Publiczna w Lipowej zachęca do korzystania z nowej formy zwrotu książek. Idealnej zwłaszcza na czas pandemii. W związku z tym przed biblioteką stanęła pierwsza w powiecie Żywieckim wrzutnia na książki! Nie mogło na niej zabraknąć Lipowskiej Śliwki Bronki, która zdobi wrzutnię i przypomina, że warto sięgać po dobre książki!

Przed Gminną Biblioteką Publiczną w Lipowej pojawiła się nowość – wrzutnia książek (inaczej trezor biblioteczny). Wrzutnia służy do oddawania wypożyczonych wcześniej w bibliotece książek.

Co ważne – czynna jest ona całą dobę, dzięki czemu czytelnicy, którzy z jakiś powodów nie mogą pojawić się w instytucji w godzinach jej pracy, mogą zwrócić książkę, nie martwiąc się o przekroczenie terminu jej wypożyczenia. Książki można zwracać także w dni, kiedy biblioteka jest nieczynna, np. w weekendy. Wrzucone do trezora książki, zostaną wykreślone z karty czytelnika najpóźniej w następny dzień pracy biblioteki. W czasie pandemii wrzutnia ma jeszcze dodatkowy atut – pozwala czytelnikom na bezkontaktowy zwrot zbiorów.

Wrzutnia zaopatrzona jest w specjalny system, dzięki któremu oddawana książka nie ulegnie zniszczeniu. Ześlizg do książek jest tak wyprofilowany, aby książki delikatnie się po nim zsuwały, trafiając do specjalnego wózka na książki, zamontowanego w środku. W wózku znajduje się specjalne, miękkie dno, zawieszone na sprężynach.

Lipowska wrzutnia ma jeszcze dodatkowy atut. Jej grafika nawiązuje do miejsca, w którym stanął trezor. Lipowska Śliwka Bronka pozuje na tle Skrzycznego, najwyższego szczytu Beskidu Śląskiego.


INFORMAJCA PRASOWA

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy