Pierwszoklasiści już wiedzą, że odblaski ratują życie! [wideo]

Region, Bielsko-Biała, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 09.11.2019 12:32, ap, foto: KMP Bielsko-Biała, UM Bielsko-Biała
Nie ma skuteczniejszej metody nauczania niż zabawa! Dlatego dzieci z pierwszych klas szkół podstawowych przez dwa dni uczestniczyły w spotkaniach pod hasłem „Bądź i Ty Bezpieczny".
Pierwszoklasiści już wiedzą, że odblaski ratują życie! [wideo]
Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wspólnie z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej zorganizowała 6 i 7 listopada w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących cykliczną imprezę pod hasłem „Bądź i Ty Bezpieczny”.

- Najważniejsza jest profilaktyka. Lepiej uczyć, szkolić, pokazywać niż później przeżywać te tragedie na ulicach. W wypadku tej akcji najważniejszy jest sposób przekazywania wiedzy, która sprawia, że dzieci poprzez zabawę zdobywają nie tylko nowe wiadomości ale nabywają dobrych przyzwyczajeń – mówi zastępca prezydenta Piotr Kucia.Do udziału w spotkaniu zaproszone zostały dzieci z klas I szkół podstawowych oraz ich rodzice, opiekunowie, a także nauczyciele wychowania komunikacyjnego. Głównym celem akcji jest promowanie używania elementów odblaskowych, a przez to podniesienie bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy dzień jest krótki, a warunki atmosferyczne znacząco pogarszają widoczność na drogach.

- Przedsięwzięcie ma na celu przede wszystkim edukację dzieci, są na nim w zabawny i ciekawy sposób przedstawiane przepisy i zasady ruchu drogowego. Bardzo duża waga jest przykładana do wyrobienia w dzieciach nawyku korzystania z elementów odblaskowych - podkreśla asp. Roman Szybiak z bielskiej komendy.

Podczas imprezy dzieci dostały odblaski i książeczki, a w nich zasady bezpiecznego udziału w ruchu drogowym. W spotkaniach wzięło udział ok. 1600 pierwszoklasistów. Akcja skierowana jest właśnie dla nich, gdyż od siódmego roku życia dziecko samodzielnie (bez opiekuna) może poruszać się po drodze, czyli po chodnikach i przejściach dla pieszych.

- Zasadniczym celem tej imprezy jest promocja elementów odblaskowych. Uważamy bowiem, że poprzez reklamowanie tych elementów na odzieży, sprzęcie szkolnym, sprzęcie sportowym - uczymy dzieci unikania zagrożeń - mówi Alina Porębska-Puszyńska, prezes Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Podobnie przekonywał szef bielskiej drogówki kom. Krzysztof Stankiewicz - Pamiętajmy, że jako rodzice jesteśmy przykładem dla naszych dzieci. Jeśli my będziemy nosić odblaski, to tak samo będą robić nasze dzieci!

Zobaczcie wideo z akcji „Bądź i Ty Bezpieczny":

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy