Pierwszy koncert z cyklu Lato z kulturą - Dumni z BB za nami [FOTO]

Region, Bielsko-Biała, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 04.07.2021 11:00, PG
Uczestnicy Mam Talent pochodzący ze Lwowa są doskonale znani bielskiej publiczności. Na Rynku zaśpiewali po polsku i po ukraińsku, dla Polaków i zamieszkujących miasto Ukraińców.
Pierwszy koncert z cyklu Lato z kulturą - Dumni z BB za nami [FOTO]

Sobotnie (3.07.) barwne widowisko - Leona Voci ze Lwowa oraz Studia wokalnego Malwa z Warszawy i Teatru Ognia Tesserakt rozpoczęło cykl Lato z Kulturą - Dumni z BB.

Cykl koncertów plenerowych potrwa przez całe wakacje, a wydarzenia będą się odbywały na bielskim Rynku oraz w Parku Słowackiego.

Leon Voci to zespół założony w 2015 roku we Lwowie przez Nazara Tatsyshyna, lidera tego kwartetu. W tłumaczeniu z języka włoskiego oraz hiszpańskiego Leon Voci oznacza głosy lwów lub głosy Lwowa. Obdarzeni naturalnie brzmiącymi głosami śpiewacy popularyzują muzykę klasyczną przez uwspółcześniony śpiew operowy. Największe światowe przeboje musicalowe, znane arie operowe oraz najpiękniejsze światowe hity tenorzy wykonują z klasą i profesjonalizmem.foto: BCK

Kolejne koncerty:

Cumbancheros

Muzyka kubańska zapanuje na Rynku 10 lipca o godz. 20.00. Wystąpi tam zespół Cumbancheros z szerokim repertuarem muzyki latynoskiej, wywodzącej się z rejonu Morza Karaibskiego. Muzycy grają utwory w stylu m.in. rumby, cha-chy, mambo czy salsy. Ciągłe eksperymentują i łączą różne gatunki salsowe. Z charakterystyczną energią i pasją prezentują latynoskie standardy, zarażając publiczność swoją muzyką, skłaniają do uśmiechu i tańca w gorących rytmach salsy. Po koncercie rozpocznie się taneczna impreza kubańska.

Iwona Loranc

Bielszczankę Iwonę Loranc – śpiewającą aktorkę związaną z Teatrem Buffo i Teatrem Komedia – usłyszymy na Rynku 17 lipca o godz. 20.00. Triumfatorka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i krakowskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej ma na swoim koncie 5 płyt.

Iwona Loranc urodziła się w Bielsku-Białej 7 stycznia 1969 roku, z wykształcenia jest animatorem filmów rysunkowych. Zadebiutowała w bielskiej Piwnicy Zamkowej, szybko trafiła do ekipy Teatru Polskiego, a następnie na deski teatrów we Wrocławiu, Sopocie, Katowicach, Warszawie i Krakowie.

Podczas sobotniego koncertu na Rynku wokalistka - wraz z pianistą Piotrem Kominkiem i saksofonistą Marcinem Żupańskim oraz innymi utalentowanymi muzykami z regionu - wykona znane i lubiane piosenki Marii Koterbskiej w nowych aranżacjach. Nowe muzyczne odczytania przebojów M. Koterbskiej przygotował właśnie Piotr Kominek – klawiszowiec i kompozytor z Bielska-Białej, współpracujący z wieloma artystami, m.in. z Kasią Kowalską i Ireną Santor oraz z zespołem Budka Suflera.

Janusz Radek

W niedzielę, 18 lipca, o godz. 18.00 na scenie plenerowej w Parku Słowackiego z recitalem wystąpi Janusz Radek, świetny wokalista i aktor teatralnych inscenizacji muzycznych.

Od początku swojej artystycznej działalności Janusz Radek rozszerzał swoją aktywność sceniczną na coraz to nowsze muzyczne przestrzenie. Swoją karierę rozpoczynał od wykonywania piosenek poetyckich, następnie zaangażował się w działalność kabaretową, występował również w zespołach rockowych. Do Bielska-Białej przyjedzie z repertuarem Czesława Niemena.

Gooral, Kamer, Wiosna

Jeden z najciekawszych polskich twórców tej dekady poruszających się w obrębie elektroniki - Gooral - grać będzie na Rynku 24 lipca o godz. 20.00. Stworzył niepowtarzalny styl zwany ethno elektro. Artysta łączy muzykę klubową i elektroniczną z góralszczyzną. Zagrał około 1.000 żywiołowych koncertów zarówno w kraju, jak i za granicą. Odwiedził koncertowo ponad 20 krajów, m.in. Japonię, Kanadę, Azerbejdżan i większość państw europejskich. Współtworzy również inne projekty muzyczne, m.in. z Kamerem, czyli Maciejem Szymonowiczem (Psio Crew).

Gramy DoBBro

Wspólna inicjatywa Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej oraz lokalnych artystów zostanie zaprezentowana 31 lipca o godz. 20.00 na Rynku. Przedsięwzięcie jest wyrazem sprzeciwu wobec nienawiści, symbolem jedności i solidarności. Jak co roku, na scenie pojawią bielscy artyści oraz gość specjalny.

Warto też zainteresować się koncertem Truskawki w Milanówku, który 11 lipca o godz. 18.00 w Bielskim Centrum Kultury wykonają artystki i artyści Bielskiej Piwnicy Artystycznej im. M. Koterbskiej oraz ich goście. Bilety są do nabycia w BCK.

Z kolei w sierpniu w ramach imprezy Lato z kulturą - Dumni z BB na Rynku usłyszymy – 1 sierpnia zespoły 58. Tygodnia Kultury Beskidzkiej, 7 sierpnia grupę Mikrokosmos, 14 sierpnia przeboje muzyki włoskiej w koncercie Viva Italia! przygotowanym przez aktorów Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, 21 sierpnia bałkańskie rytmy projektu Propabanda, zaś 22 sierpnia zaśpiewa Studio Accantus w koncercie finałowym Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Bajkowej Twoja Bajka. Natomiast 15 sierpnia w Parku Słowackiego gratka dla fanów jazzu tradycyjnego – występ tam Jazz Band Ball Orchestra.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy