Poezja, która nigdy się nie starzeje [FOTO]

Region, Żywiec, Kultura - Rozrywka, MAGAZYN, Wiadomości, 14.11.2019 16:20, PAN
Poezja, która nigdy się nie starzeje [FOTO]
Po raz 24. odbył się w Jeleśni (powiat żywiecki) konkurs recytatorski im. Magdaleny Zawady. Urodzona w 1914 nauczycielka, poetka, malarka i organizatorka życia kulturalnego w tej miejscowości pozostała w pamięci mieszkańców. Jej uczennice, dziś babcie, prowadzą wnuki na konkurs, a na początku jego funkcjonowania stawiały się tam ze swoimi dziećmi.

- To mój osobisty hołd dla Pani Zawadowej, konkurs zaczęliśmy organizować tuż po jej śmierci w 1996 roku - mówi dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Jeleśni Grażyna Patera.

Do konkursu przystąpiło 55 uczniów z gminy Jeleśnia, każdy deklamował dwa wiersze, z których jeden musiał być autorstwa Magdaleny Zawady. Przy ocenie recytacji brało pod uwagę: dobór repertuaru- dostosowany do możliwości wykonawczych recytatora, dykcję, interpretację wiersza- wynikającą integralnie z treści tekstu- odkrywczą zaskakującą, oryginalną, spójną, konsekwentną oraz ogólny wyraz artystyczny. Poza konkursem wystąpiły dzieci z Przedszkola nr 2 im. Magdaleny Zawadowej w Jeleśni.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy