Prawie pół miliona zebrano w ramach finału WOŚP w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 02.02.2021 12:24, foto: MZK Bielsko-Biała
Mieszkańcy Bielska-Białej i okolic na konto fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazali co najmniej 487.000 zł.
Prawie pół miliona zebrano w ramach finału WOŚP w Bielsku-Białej

To wspólny wynik wolontariuszy kwestujących w trzech sztabach: WOŚP Bielsko - Sztab LO5 , Extreme Trauma Team i Sztab WOŚP Grupa Ratownictwa PCK Bielsko-Biała.

31 stycznia podczas 29. finału WOŚP na ulice Bielska-Białej i okolic wyszli wolontariusze z charakterystycznymi puszkami i czerwonymi puszkami. I mimo, że finał był skromniejszy z powodów obostrzeń pandemicznych, bielszczanie nie zawiedli. Wśród spacerujących w niedzielę po mieście trudno było znaleźć osoby bez czerwonego serduszka na ubraniu – symbolu orkiestry wręczanym przez wolontariuszy w zamian za datek do puszki. W tym roku pieniądze zebrane w całym kraju zostaną przeznaczone na oddziały laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy.

W ramach orkiestry w Bielsku-Białej zagrał też Miejski Zakład Komunikacyjny. Spółka wypuściła w dniu finału na ulice miasta specjalnie oklejony autobus z grafikami i ogromnym sercem WOŚP. Pojazdem podróżowały całe rodziny, nie było też końca zdjęć na tle kolorowego pojazdu. MZK miał też swoje licytację. Za ponad 1.130 zł udało się sprzedać zwiedzanie bazy MZK połączone z obiadem z prezesem spółki i za 350 zł kolekcjonerski zestaw z okazji 125-lecia spółki – pióro i długopis. Bazę MZK zwiedzi mieszkaniec Bielska-Białej, a zestaw wylicytował mieszkaniec Skawiny.


źródło: UM Bielsko-Biała, FOTO: MZK Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy