Propozycja na weekend: ulicami miasta przejdzie Marsz Rekonstruktora

Region, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 11.04.2019 07:45, AP
Propozycja na weekend: ulicami miasta przejdzie Marsz Rekonstruktora
W najbliższą sobotę (13.04) o godzinie 14:00 spod bramy Starego Zamku w żywieckim Parku Pałacowym wyruszy Marsz Rekonstruktora. Następnie wszyscy uczestnicy spotkają się na żywieckim Rynku. W imprezie wezmą udział grupy rekonstrukcyjne i osoby prywatne i pasjonaci historii, którzy przebierać się będą za formacje promujące epokę lub wydarzenie albo konkretne postacie historyczne.

Wcielać się jest w co i kogo, bo historia miasta jest bardzo barwna i pełna zwrotów akcji. Zaczyna się w średniowieczu, rozkwita w renesansie, a drugie życie po potopie szwedzkim zyskała, gdy miastem rządzili, po I rozbiorze, Habsburgowie. Jest więc w kogo się wcielać, a zawsze łatwiej i lepiej poznawać historię swego miasta dzięki pokazom niż zgłębiać ją w książkach.

foto: UM Żywiec

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy