Przejechał rowerem 1000 km w niecałe 40 godzin. Bielszczanin chce pomóc choremu chłopcu [wideo]

Region, Bielsko-Biała, Kultura - Rozrywka, Sport, Wiadomości, 10.12.2019 18:00, ap
Bez snu, na czas i w trudnych warunkach. Sebastian Dusik pokonał na rowerze 1000 km w mniej niż 40 godzin. Mieszkaniec Bielska-Białej podjął wyzwanie, by pomóc choremu dziecku.
Przejechał rowerem 1000 km w niecałe 40 godzin. Bielszczanin chce pomóc choremu chłopcu [wideo]
36:22:28 - tyle czasu (nie licząc przerw) potrzebował Sebastian Dusik, by rowerem pokonać 1000 km trasy. To osobisty rekord mieszkańca Bielska-Białej.Trasa nie była łatwa, a warunki atmosferyczne nie sprzyjały. To była walka nie tylko z czasem, ale i samym sobą oraz emocjami. Mimo to udało się!

Bielszczanin zrobił to, by pomóc Maciusiowi.

- Na rowerze jeżdżę od zawsze, ale amatorsko. Już wcześniej miałem w planie pokonać taki dystans jednak w którymś momencie straciłem motywację. Jeden ze znajomych podsunął pomysł, by połączyć próbę pobicia rekordu z pomocą i w ten sposób udało się to zrealizować - mówi Sebastian Dusik.

Maciek cierpi na SMA — choroba okrutna, postępująca, nieuleczalna, a do tego jeszcze w zestawie z padaczką. Problemy z oddychaniem, jedzeniem, brak możliwości samodzielnego funkcjonowania. Maciuś nie siada, nie chodzi, na brzuszku nie jest w stanie podnieść główki. Nosi gorset, ortezy, wciąż jest rehabilitowany. Mimo młodego wieku przeszedł już bardzo wiele.

- Kilkumiesięczne pobyty w szpitalu, bolesne zabiegi, reanimacje, które mogły skończyć się tragicznie. Jesteśmy zdruzgotani, ale każdego dnia szukamy promyków słońca w tej bardzo trudnej sytuacji. Maciuś stara się być dzielny, intensywnie ćwiczy na zajęciach z rehabilitantem, żeby tylko powstrzymać niszczycielski pochód choroby. Inne dzieci w jego wieku już dawno biegają, my walczymy, żeby umiał samodzielnie utrzymać główkę - mówią najbliżsi chłopczyka.

Niech wyczyn Sebastiana nie pójdzie na marne! Wesprzyjmy Maćka w walce z chorobią! Można to zrobić tutaj.

Zobaczcie, jak Sebastian Dusik z Bielska-Białej pokonał 1000 km:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama