Rozpoczyna się Tydzień Kultury Beskidzkiej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 27.07.2019 08:00, PAN
Rozpoczyna się Tydzień Kultury Beskidzkiej

Na przełomie lipca i sierpnia w ośmiu miejscowościach – od Wisły, przez Szczyrk, Żywiec, Maków Podhalański, Oświęcim, Ujsoły, Istebną, po czeski Jabłonków – rozbrzmiewać będzie ludowa muzyka, zawirują w tańcu zespoły polskie, a także te z najodleglejszych zakątków świata.Tak, tak, rusza 56. Tydzień Kultury Beskidzkiej, podczas których zobaczymy występy ponad stu zespołów i prawie cztery tysiące artystów!

Tydzień Kultury Beskidzkiej to jedna z największych imprez folklorystycznych na świecie. W tym roku odbywać się będzie w dniach 27 lipca – 4 sierpnia. W tym roku świętowane będą dwa znaczące jubileusze, złote i perłowe gody dwóch odbywających się w ramach imprezy konkursów. Festiwal Folkloru Górali Polskich w Żywcu odbędzie się po raz pięćdziesiąty, a Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne po raz trzydziesty.

Jak co roku, oprócz wydarzeń artystycznych, planowane są barwne korowody zespołów i imprezy towarzyszące. Pierwszy przejdzie ulicami Wisły 27 lipca o godzinie 15.30 i zainauguruje Tydzień Kultury Beskidzkiej. Kolejne odbędą się w Szczyrku, Istebnej, Żywcu, znowu w Wiśle oraz w Jabłonkowie. Program wydarzenia wzbogacą Targi Sztuki Ludowej, odbywające się na żywieckim rynku. W tym roku swe wyroby zaprezentuje ponad 30 wystawców, reprezentujących m.in. rzeźbiarstwo w drewnie i kamieniu, zabawkarstwo ludowe, zdobnictwo bibułkowe, hafciarstwo.autobus

W Żywcu z okazji imprezy przygotowano niespodziankę dla mieszkańców. Miejscowe MZK odrestaurowało autobus DAB 1200 B wyprodukowany w Danii w mieście Silkeborg w 1996 roku. Będzie on dalej służył w naszym taborze wykonując przewozy okolicznościowe i kursy zamknięte. Inauguracyjny przejazd autobusu z okazji rozpoczęcia 56 Tygodnia Kultury Beskidzkiej planowany jest na dzień 26 lipca o godzinie 17 z pętli MZK, ulicami: Dworcową, Kościuszki, Piłsudskiego do amfiteatru pod Grojcem. Planowany powrót około godziny 21:45. Kurs będzie bezpłatny.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama