Seniorzy otrzymają kilkaset tysięcy złotych

Region, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 17.10.2019 09:20, ap
W przyszłym tygodniu rusza nabór grupy, która skorzysta z ponad 350 tysięcy złotych. Fundusze pozyskane w gminie Lipowa przeznaczone zostaną na aktywizację osób starszych.
Seniorzy otrzymają kilkaset tysięcy złotych
-Staramy się pozyskiwać wszelkie dostępne dla nas środki, bo z własnego budżetu nie wiele udałoby się zrobić. Plan uruchomienia programu senioralnego mieliśmy bardzo długo i podejmowaliśmy szereg działań, aby pozyskać środki na niego. Bardzo się cieszę, że to się udało i będziemy mogli przedstawić interesującą ofertę dla seniorów, aktywizować ich, urozmaicić czas.- mówi Jan Góra Wójt Gminy Lipowa.

Projekt będzie trwał od października 2019 r. do września 2020 r. Celem głównym projektu jest rozszerzenie oferty świetlicy środowiskowej w Leśnej oraz Twardorzeczce oraz utworzenie Klubu Seniora w Lipowej.W ramach projektu odbywać się będą następujące zajęcia:

Świetlica w leśnej:
- zajęcia rozwijające logiczne myślenie
- zajęcia rozwijające umiejętności w zakresie fizyki
- zajęcia rozwijające zainteresowania sportowe

Świetlica w Twardorzeczce:
- zajęcia rozwijające zajęcia sportowe
- zajęcia rozwijające kompetencje w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej

Klub Seniora:
- kurs tańca towarzyskiego
- zajęcia plastyczne
- warsztaty kulinarne – nauka o gotowaniu i zdrowym żywieniu
- zajęcia muzyczne

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy