Sezon koncertowy w Bielsku-Białej

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 11.06.2021 17:29,
Pierwsze wydarzenie już 12 czerwca.
Sezon koncertowy w Bielsku-Białej

Utwory Fryderyka Chopina są chyba najbardziej rozpoznawalnymi kompozycjami na całym świecie. Wszystkie walce i ballady wielkiego romantyka usłyszymy już w sobotę, 12 czerwca, w Bielskim Centrum Kultury podczas recitalu fortepianowego Grzegorza Niemczuka.

Będzie to spotkanie z pianistyką na najwyższym światowym poziomie. W pierwszej części koncertu muzyk zaprezentuje komplet walców wydanych za życia kompozytora, zaś w drugiej części usłyszymy 4 poetyckie i dramatyczne ballady.

Grzegorz Niemczuk jest niezwykle utalentowanym pianistą klasycznym, od niedawna mieszka w Bielsku-Białej. Do tej pory wystąpił z ponad 400 recitalami i koncertami, odwiedzając 34 kraje na 6 kontynentach.

Kolejną – już poweekendową - propozycją muzyczną BCK jest koncert z nowego cyklu koncertów organizowanych przez Bielskie Centrum Kultury – Inne brzmienie miasta. W pierwszym z nich wystąpi 15 czerwca o godz. 18.00 i 20.00 Daria Zawiałow - bardzo utalentowana artystka, autorka tekstów i kompozytorka, dysponująca jednym z najbardziej wyrazistych głosów na polskiej scenie muzycznej. Po wydaniu zaledwie dwóch studyjnych albumów zyskała tysiące fanów i znalazła się w szeregu topowych polskich wokalistek.

Następne koncerty z cyklu Inne brzmienie miasta pojawią się w repertuarze BCK już jesienią - 23 września wystąpi duet Karaś/Rogucki, a 21 października grają Muniek i przyjaciele.

Natomiast jeszcze przed wakacjami BCK zaprasza na Muzyczny szejker Młodzieżowego Chóru Mieszanego Ave Sol, w którego wykonaniu 19 czerwca o godz. 18.00 usłyszymy utwory klasyczne napisane specjalnie dla głosów chóralnych, jak również pieśni gospel, piosenki patronki BCK Marii Koterbskiej oraz przeboje takich artystów, jak: sanah, Lady Gaga czy Steve Wonder.

Na zakończenie czerwcowych koncertów w BCK 28 czerwca o godz. 18.00 czeka nas spotkanie z koncertowym cyklem Marcina Kydryńskiego Siesta w drodze. Tym razem usłyszymy świetnego Mirokę Parisa [na zdjęciu]. Rekomendacją tego koncertu niech będzie jego muzyczna historia - przez lata występował z legendarną piosenkarką z Republiki Zielonego Przylądka, Cesárią Joaną Évorą, później jego piosenkami zachwyciła się sama Madonna.

źródło: UM Bielsko-Biała

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy