Sukces maratonu tanecznego dla chorego Wojtusia

Region, Bielsko-Biała, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 07.04.2019 13:20,
Wojtuś z Kóz to uroczy dwulatek, cierpiący na poważną chorobę.
Sukces maratonu tanecznego dla chorego Wojtusia
W sobotę (6.04) w Domu Kultury w Kozach odbył się charytatywny maraton taneczny. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany na rehabilitację i leczenie Wojtusia z Kóz.

Wojtuś z Kóz to uroczy dwulatek, urodzony w 28 tygodniu ciąży. Kiedy przyszedł na świat ważył zaledwie kilogram. Pierwsze 3 miesiące życia spędził w inkubatorze, podłączony do respiratora. Dziś jest już w domu, ale skutki skrajnego wcześniactwa wiążą się ze stałą rehabilitacją, częstymi wizytami u lekarzy i bardzo kosztownym leczeniem.

Wojtuś przeszedł przez ciężkie niedotlenienie, boryka się z dysplazją oskrzelowo-płucną, dużą wadą wzroku, przepukliną brzuszną, ma problem z nerkami.Do tego doszła epilepsja i hipoplazja móżdżku.

Całe wydarzenie okazało się wielkim sukcesem. Mnóstwo osób przyłączyło się do akcji. Jak poinformowali nas organizatorzy, zebrano dokładnie 10 tys. 394 zł i 72 gr

foto: Dom Kultury Kozy

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy