Świąteczny kiermasz polepszy warunki małych pacjentów

Region, Bielsko-Biała, Kultura - Rozrywka, Gospodarka, Wiadomości, 12.12.2019 19:30, ap
Charytatywny kiermasz organizowany na rzecz Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na poprawę warunków pobytu i leczenia małych pacjentów.
Świąteczny kiermasz polepszy warunki małych pacjentów
W Urzędzie Miejskim w Bielsku-Białej oraz w bielskim Starostwie Powiatowym odbył się charytatywny kiermasz, z którego cały dochód trafił do Fundacji „Razem dla Dzieci” i zostanie przeznaczony na wsparcie małych pacjentów Szpitala Pediatrycznego.Kiermasz trwał trzy dni (5, 6 i 9 grudnia), a w jego trakcie, w formie wolnych datków zebrano łącznie 7225 zł.

Sprzedawano świąteczne ozdoby, takie jak na przykład bombki, stroiki czy gipsowe figurki aniołków. Wykonali je osadzeni w Oddziale Zewnętrznym w Bielsku-Białej Zakładu Karnego w Cieszynie.

- Już od końca października blisko 50 osadzonych w bielskim Oddziale Zewnętrznym Zakładu Karnego w Cieszynie brało udział w programie resocjalizacyjnym opartym na zasadach arteterapii. Pod okiem psychologa wykonywali bombki, stroiki i gipsowe figurki aniołów, które trafiły potem na kiermasz. Dzięki zajęciom skazani mają możliwość konstruktywnego zajęcia czasu, ale też lepszego niż dotychczas wglądu w swoje emocje i postawy. A największą korzyścią jest pomoc małym pacjentom z dziecięcego szpitala – wyjaśnia por. Ewa Pysz, psycholog Działu Penitencjarnego Zakładu Karnego w Cieszynie Oddziału Zewnętrznego w Bielsku-Białej.

Podobne akcje charytatywne Służba Więzienna wraz z osadzonymi organizuje już od kilku lat, a świąteczne kiermasze zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem bielszczan oraz mieszkańców powiatu bielskiego. Nie inaczej było i tym razem.

- Bardzo dziękuję Służbie Więziennej Oddziału Zewnętrznego w Bielsku-Białej Zakładu Karnego w Cieszynie oraz samym osadzonym za ich zaangażowanie się w kolejną już akcję wspierającą chore dzieci. Dziękuję również wszystkim, którzy kupili ozdoby wykonane przez osadzonych. Zapewniam, że każda złotówka pochodząca z tego charytatywnego kiermaszu zostanie wydana na rzecz poprawienia warunków pobytu i leczenia małych pacjentów Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej – mówi Małgorzata Szwed, prezes Fundacji „Razem dla Dzieci”.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy