Tęczowa flaga na Męskim Graniu w Żywcu. Prawicowe media sugerują bojkot piwa Żywiec

Region, Bielsko-Biała, Żywiec, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 10.08.2020 20:11, foto: Męskie Granie, FB Tęczowe Podbeskidzie
Jest afera?
Tęczowa flaga na Męskim Graniu w Żywcu. Prawicowe media sugerują bojkot piwa Żywiec
Prawicowe media i część polityków PiS rozkręcają od pewnego czasu nienawiść do środowisk LGBT, a w sobotę dostali kolejny impuls do działania.


Oto bowiem 8 sierpnia podczas koncertu "Męskie Granie" w Żywcu na scenie artyści zaprezentowali tęczową flagę, w ten sposób solidaryzując się ze społecznością LGBT i ich prawami. Wszystko to w kontekście ostatnich wydarzeń w Warszawie.

– Dziękujemy artystom występującym podczas Męskiego Grania za pokaz solidarności z osobami LGBT+ w reakcji na łamanie praw człowieka i brutalność policji wobec pokojowych protestujących. Wiemy, że ciężko było zorganizować szybko tęczowe flagi, szczególnie w naszym rejonie i cieszymy się, że mogliśmy pomóc! – napisali na facebookowym profilu działacze "Tęczowego Podbeskidzia"

To odbiło się szerokim echem, zwłaszcza w prawicowych mediach, z których widać już nawoływania do bojkotu... piwa Żywiec.

"Tęczowa flaga na koncercie Męskie Granie 2020. Internauci pytają: Czy Grupa Żywiec popiera radykałów LGBT?" - to tytuł z prorządowego portalu wpolityce.pl. W artykule czytamy, że "Niektórzy już zapowiadają bojkot piw Grupy Żywiec".

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy